יהונתן ליס
יהונתן ליס

בצל הביקורת על העדר מצע לליכוד, ואחרי שהוחלט שלא לפרסם את התוכנית הכלכלית של המפלגה, ראש הממשלה פונה היום (רביעי) לציבור הבוחרים ומונה את 36 ההישגים המרכזיים שלו. ברשימה לוקח נתניהו קרדיט על הישגים משתי הקדנציות האחרונות, בהן רפורמות מרכזיות שהובילו דווקא יריביו: הרפורמה בשוק הסלולר אותה הוביל יו"ר כולנו, משה כחלון, מיליארד שקלים לסיוע לניצולי השואה — מהלך שהוביל יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, והתוכנית לשילוב חרדים במעגל העבודה שקידם יו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט.

>>> מה הפער בין המחנה הציוני לליכוד? כל הסקרים >>> לפני ההצבעה בקלפי: הכירו את מועמדי הרשימות לכנסת >>> בחירות 2015: כל החדשות והפרשנויות

"מערכת הבחירות הזו נפתחה במגמת הקמפיין השלילי: 'רק לא ביבי'", כתב נתניהו בעמוד הפייסבוק שלו (דברים דומים אמר בביקור במלון פארק בנתניה מאוחר יותר). "מגמה זו המשיכה ביתר שאת עד לימים האחרונים, הודות לפעילות מאומצת — חובקת עולם — המסתייעת בתקשורת עוינת ובארגוני שמאל, החותרים לממשלת שמאל של ציפי ובוז'י בתמיכת הערבים". לדבריו, הגורמים הפועלים נגד הליכוד טוענים כי מפלגת השלטון לא עשתה דבר, "אולם העובדות אומרות אחרת".

נתניהו חזר על נאומו המפורסם והבהיר: "הם אומרים שלא עשינו דבר מפני שהם מאמינים בכלל אחד: 'לא פינית — לא עשית'. אני לא פיניתי, ולא אפנה — אז הם מסתירים מהציבור את ההישגים הרבים שממשלת הליכוד בראשותי עשתה למען הציבור בישראל, לטובת צמיחת הכלכלה הישראלית ולמען ביטחוננו".

בצמרת ההישגים מונה נתניהו את ההצטיידות בעשרות אלפי מיירטים של כיפת ברזל שהגנו על אזרחי ישראל בקיץ האחרון. המלחמה בקיץ דורגה על ידי ראש הממשלה במקום השני, "ניהלנו את המערכה באחריות, בשיקול דעת — עד להכרעה. חמאס ספג את המכה הקשה בתולדותיו והשמדנו את מערך מנהרות הטרור שלו".

לאחר מכן מציין נתניהו את האבטלה הנמוכה — 5.6% בלבד, "מהנמוכות בעולם המערבי ובמדינות ה–OECD", ואת העלאת שכר המינימום פעמיים, מ–3,800 ל–5,000 שקלים. נתניהו גם מנכס לעצמו, כאמור, את הרפורמה בשוק הסלולר בה מתגאה יריבו כחלון, שהתרחשה עוד בקדנציה הקודמת שלו, לצד הוזלת מחירים משמעותית בשיחות הטלפון לחו"ל. בתחום התקשורת נתניהו מזכיר גם את הרפורמה ברשות השידור, ואת "ביטול האגרה במשך השנה", אף שזו לא בוטלה עד כה.

ההישג המשמעותי של ראש הממשלה בתחום הרווחה, לטענתו, הוא ירידה מתמשכת במספר העניים: "200 אלף איש יצאו ממעגל העוני על פי דו"ח העוני של הביטוח הלאומי, שפורסם בדצמבר האחרון". נתניהו מזכיר בהמשך את תוכנית הסיוע לניצולי השואה בעלות של מיליארד שקלים, בה מתהדר במקביל גם שר האוצר לשעבר לפיד. ראש הממשלה מונה גם תוספת של אלף תקנים למערך הרפואה הציבורית, השקת תוכניות לשילוב חרדים וערבים במעגל העבודה — מהלך אותו הוביל שר הכלכלה בנט, הארכת שעון הקיץ ורפורמת שמיים פתוחים להוזלת מחירי הטיסות.

״אני זקוק לכם — לכל אחת ואחד מכם — כדי להציג בפני הציבור הישראלי את המציאות האמיתית", כתב נתניהו. "מי שרוצה אותי כראש הממשלה ומעוניין שאמשיך בהישגים הרבים המצורפים כאן, צריך להצביע בשבוע הבא באמצעות פתק אחד ברור: 'מחל'. רק הליכוד. כל פתק אחר יסלול את דרכו של השמאל. אי אפשר להצביע לאף מפלגה אחרת".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ