חמישה ימים לבחירות, פרס מביע תמיכה בהרצוג: "מנהיג שקול, מלא באחריות"

הנשיא לשעבר הצהיר על תמיכתה במועמד המחנה הציוני: "אני משוכנע שהרצוג מתאים לתפקיד ראש הממשלה. יהיה מנהיג אשר ידע לגשר על פערים, לחבר את החברה הישראלית"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

הנשיא לשעבר שמעון פרס פרסם הבוקר (חמישי) הודעת תמיכה במועמד המחנה הציוני יצחק (בוז'י) הרצוג לראשות הממשלה. "מדובר במנהיג שקול, מלא באחריות לציבור הישראלי. אני משוכנע שהרצוג מתאים לתפקיד ראש הממשלה", לשון ההודעה. 

הנשיא לשעבר אמר כי "הדמוקרטיה הישראלית מתקרבת ליום הבוחר. טבעי הוא שלאנשים יהיו דעות שונות וכי יצביעו על פי צו מצפונם. אשר לי – אני תומך ביצחק הרצוג לראשות הממשלה. אני מכיר את הרצוג ואת משפחתו שנים רבות, ראיתי אותו מקרוב ממלא באופן מצוין תפקידים בכירים ולוקח חלק בדיונים ובהכרעות כבדות משקל לעתידה של ישראל".

>>> בחירות 2015: כל הכתבות, הסקרים והפרשנויות

פרס הוסיף כי "מדובר במנהיג שקול השומר על אמינותו ומלא באחריות ומסירות לציבור הישראלי. אני משוכנע שיצחק הרצוג מתאים לתפקיד ראש הממשלה וכי יהיה מנהיג אשר ידע לגשר על פערים, לחבר את החברה הישראלית בדבק של סולידריות ותקווה". בימים האחרונים דיווחה דוברת בית הנשיא לשעבר, איילת פריש, לחדשות ערוץ 2 כי פרס שוקל להביע תמיכתו בהרצוג. 

שמעון פרס ויצחק הרצוג, ב-2013צילום: מארק ניימן / לע"מ

מהליכוד נמסר בתגובה: "ברור ששמעון פרס, איש שמאל מובהק, תומך בבוז׳י וציפי - פרס הוא אדריכל הסכם אוסלו, הוא תמך בהתלהבות בהתנתקות, והוא חסיד הנסיגה מיהודה ושומרון. זה בדיוק מה שיעשו בוז׳י וציפי כראשי ממשלת שמאל בתמיכת המפלגה הערבית. רק הצבעה לליכוד גדול, וסגירת הפער בין הליכוד לבין מפלגת העבודה, ימנעו הקמת ממשלת ויתורים ונסיגות שתאפשר הקמת מדינת טרור שנייה בלב ישראל".

בחודש דצמבר האחרון בעקבות פרסום דו"ח העוני האלטרנטיבי של ארגון "לתת" התפתח עימות תקשורתי בין פרס לליכוד. בעקבות הדו"ח, פרס קרא למפלגות "לשים בראש סדר העדיפויות של הבחירות את נושא הטיפול בעוני. את הילדים והקשישים הרעבים אי אפשר להאכיל בהצהרות לתקשורת".

דבריו של הנשיא לשעבר על דו"ח העוני עוררו ביקורת רבה בימין, והליכוד תקף את פרס בהודעה רשמית: "ראשי השמאל ושמעון פרס אינם יכולים לנצח את ראש הממשלה נתניהו והליכוד בזירות המדינית, הביטחונית והכלכלית. זוהי דרכם הפתלתלה לנסות ולהעביר קולות מהימין אל מחנה השמאל - כדי לבצע את הוויתורים והנסיגות ששמעון פרס חולם עליהם כל השנים". הרצוג קרא לליכוד בתגובה להפנות את חיציו כלפיו ולא כלפי פרס. "אם לליכוד יש מה לומר, שיבוא ויתעמת איתי ועם הדרך שאנו מציגים לפתרון המצוקות החברתיות הקשות שהותירו אחריהן שש שנות שלטונו של נתניהו".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ