היועמ"ש דורש הבהרות: מי החליט להגיש אישום נגד מרזל שבוע לפני הבחירות

וינשטיין ביקש מהמשטרה להסביר את השיקולים שהובילו להגשת כתב האישום בגין תקיפת פלסטיני. מרזל: אטפל בעשבים השוטים שמכניסים פוליטיזציה בכל מסדרונות השלטון

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים לוינסון

היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, ביקש היום (חמישי) מראש אגף החקירות במשטרה, ניצב מני יצחקי, לקבל הבהרה ביחס לשיקולים להגשת כתב האישום נגד ברוך מרזל סמוך למועד הבחירות. כמו כן, וינשטיין ביקש לדעת מי החליט על הגשת כתב האישום נגד מרזל, מספר 4 ברשימת יחד בראשות אלי ישי.

כתב האישום, בגין תקיפה, הוגש השבוע על ידי יחידת התביעות של מחוז ש"י. התיק נסגר בעבר מחוסר ראיות, אך נפתח מחדש בעקבות ערר של ארגון "יש דין". במשטרה אמרו כי הדבר נעשה בתום לב.

לפי כתב האישום, בפברואר 2013 ישב עיסא עמרו, פלסטיני הפעיל בארגון צעירים נגד ההתנחלויות, בביתו בחברון, כאשר הבחין במרזל - שהיה בדרכו לתפילה במערת המכפלה - בחצרו. על פי האישום, עמרו דרש ממרזל לעזוב את המקום, וזה הכה אותו באגרוף בפניו. באישום נכתב עוד כי בהמשך בעט מרזל ברגליו של עמרו. תיעוד העימות בין הצדדים:

בתגובה לבקשת ההבהרה של וינשטיין מהמשטרה, מסר מרזל: "כחבר כנסת לעתיד, אציב לי למטרה מרכזית את הטיפול בכל העשבים השוטים במשטרה ובפרקליטות שמכניסים פוליטיזציה בכל מסדרונות השלטון וחושבים שעליהם לנהל את מדינת ישראל. הניסיון לפגוע במסע הבחירות שלי לא צלח, ואני מקבל מאות תגובות של אנשים שאמרו שרק בגלל הרדיפה וההתנכלות יצביעו לי".

פרקליטו, עו"ד איתמר בן גביר, בירך על דרישתו של וינשטיין. "מי שמעיין בנוהל רואה שנעשה עם מרזל עוול ואי־צדק", אמר. "יחד עם זאת, את הנזק שנגרם כבר יהיה קשה להשיב, ואולי טוב יעשה היועץ המשפטי לממשלה אם יבדוק את התנהלות הפרקליטות והמשטרה כלפי מרזל לאורך כל השנים. לטעמנו, מרזל נרדף שלא בצדק על רקע דעותיו הפוליטיות, והיחס אליו הוא מפלה ובררני".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ