מני נפתלי הבהיר לבית הדין איך קיבל את טיוטת התצהיר של שרה נתניהו

נפתלי הגיש את התצהיר בהוראת בית הדין, אך ביקש שישאר חסוי כדי "לא לפגוע בצדדים שלישיים". השבוע סירבה הפרקליטות להגיש את התצהיר לבית הדין, על אף דרישתו

רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל

בהוראת נשיאת בית הדין האזורי לעבודה בירושלים, השופטת דיתה פרוז'ינין, הגיש אתמול מני נפתלי תצהיר המפרט כיצד הגיעה לידיו טיוטת התצהיר של שרה נתניהו, שאותו הפרקליטות סירבה להגיש לבית הדין. לבקשת נפתלי, אב הבית לשעבר במעון ראש הממשלה, התצהיר נותר חסוי ונמסר במעטפה סגורה ללשכת השופטת בלבד. הפרקליטות הגישה בקשה לגלות את התצהיר של נפתלי והתנגדה לחיסיון בטענה כי "אין כל מקור חוקי להגשת התצהיר במעמד צד אחד וכי גילוי הנסיבות בהן הגיעה לידי התובע טיוטת תצהיר, מסמך חסוי, גובר על כל אינטרס אחר".

שלשום הגיש נפתלי תצהיר לא חתום שהוכן במשרדו של בא כוחה של נתניהו, עו"ד יוסי כהן. מדובר ככל הנראה באחת מבין כמה גרסאות שהוכנו לתצהיר, שבסופו של דבר לא הוגש, חרף הוראה מפורשת של בית הדין. נפתלי הסביר כי התצהיר הגיע לידיו על ידי עובדת ממשרדו על עו"ד כהן, אולם לא פירט מדוע וכיצד.

בפרקליטות ביקשו מבית הדין להורות לנפתלי להבהיר עד אתמול כיצד הגיע לידיו התצהיר. אתמול פנו עורכות הדין של נפתלי, נעמי לנדאו ונאוה פינצ'וק־אלכסנדר לבית המשפט וביקשו להטיל חיסיון על התצהיר. בבקשה כתבו כי "תוך כדי הכנת תצהירו של נפתלי למד המשרד לדעת כי הגשתו עלולה לפגוע באופן חמור בצדדים שלישיים המעורבים בפרשה".

מני נפתליצילום: מוטי מילרוד

השופטת אמורה להכריע אם לחשוף את התצהיר ביום ראשון, אז גם צפויה הפרקליטות להגיש את התצהיר מטעם שרה נתניהו ובו התייחסות לטענותיו של נפתלי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ