בשארה: הרשימה המשותפת היתה צריכה לחתום על הסכם עודפים עם מרצ

מייסד בל"ד הבהיר בריאיון כי אינו מתערב בבחירות בישראל, אך עם זאת הביע תמיכה בהקמת הרשימה המשותפת והעריך: "תקום ממשלת אחדות לאומית"

ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי

מייסד בל"ד, ד"ר עזמי בשארה, אמר בריאיון לאתר "ערב 48" המקורב למפלגת בל"ד כי לדעתו חתימה על הסכם עודפים עם מרצ היה צעד חיובי. הוא הוסיף כי אילו היו שואלים לדעתו הוא היה תומך בכך.

"אינני מעורב כלל בבחירות בישראל", אמר בשארה היושב בקטאר, "כי אם במחקרים וסוגיות חשובות הרבה יותר". עם זאת, לדבריו, סוגיית הסכם העודפים היא עניין פרגמטי שיש לדון בו בחיוב, כדי למנוע איבוד קולות. דבריו של בשארה נמסרו על רקע ביקורת שהופנתה כלפיו בכך שהוא הוביל את ההתנגדות להסכם העודפים עם מרצ.

מייסד בל"ד וחבר הכנסת לשעבר הוסיף כי הקמת הרשימה המשותפת היתה צעד חיוני וחשוב כדי לדרבן את האנשים להצביע: "במקום תחרות שמבוססת על תקיפת האחר, המפלגות הערביות ידרבנו את הציבור להצביע למען אחדות".

בשארה, 2006צילום: מוטי קמחי

בשארה ציין כי להערכתו הפלת ממשלת נתניהו אפשרית — לא בשל קריסת התהליך המדיני אלא בשל היותו מאוס על חלקים רבים בחברה הישראלית וכן בשל המשבר שיצר עם ארצות הברית. הח"כ לשעבר הוסיף כי "הרצוג אינו רבין ואינו יכול להרכיב ממשלה שתישען על הח"כים הערבים, ולכן התסריט הריאלי הוא של ממשלת אחדות לאומית".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ