דגן: תכננתי להתפטר מתפקידי כראש המוסד אם נתניהו יורה על תקיפה באיראן

"החלטתי שאתפטר באותו רגע", אמר ראש המוסד לשעבר בראיון לערוץ 10. בתגובה לטענות כי הביקורת שלו נגד נתניהו נובעת ממניעים אישיים, חשף דגן את המכתב בו ביקש לסיים את תפקידו: "כאב לי שראש הממשלה לא אומר את האמת"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

ראש המוסד לשעבר מאיר דגן אמר אמש (שבת) כי כשכיהן כראש המוסד הוא תכנן להתפטר אם ראש הממשלה בנימין נתניהו יחליט לתקוף את מתקני הגרעין באיראן. בנוסף, הציג דגן את המכתב שבו ביקש לסיים את תפקידו, כתגובה לטענות שהושמעו כלפיו בסביבת נתניהו, ולפיהן הביקורת שהוא משמיע נגד ראש הממשלה נובעת ממניעים אישיים, לאחר שנתניהו לא האריך את כהונתו בתפקיד.

בחירות 2015 באתר "הארץ": כל החדשות והפרשנויות

בשבועות האחרונים הרבה דגן להתראיין ולבקר את מדיניותו והתנהלותו של ראש הממשלה נתניהו, ואף היה הנואם המרכזי בעצרת שנערכה בשבוע שעבר נגד המשך כהונתו, בה אמר כי מדינת ישראל חווה את משבר המנהיגות הקשה מאז הקמת המדינה. בליכוד אמרו בתגובה לנאום כי "מוזר שהוא טוען כיום כי אינו מאמין בהנהגה הנוכחית, כאשר הוא בעצמו ביקש להאריך את כהונתו כראש המוסד תחת הנהגתו של ראש הממשלה". אך הערב, בראיון לתוכנית "המטה" בערוץ 10, חשף דגן את המכתב שבו ביקש לסיים את תפקידו. "כאב לי שראש הממשלה אינו אומר את האמת. זה פשוט לא נכון. אני יכול להראות לך מסמך שכתבתי לראש הממשלה, ששלחתי אותו, וביקשתי בעצם לסיים תפקיד".

במכתב שחשף דגן נכתב: "אדוני. כידוע לך, אני מסיים את תפקידי ב-1/1/11. אני מבקש להמליץ בפניך שבתקופה הקרובה תקבע את המועמד, המיועד לקבל את תפקיד ראש המוסד. וזאת על מנת שנוכל להכינו כראוי ולדאוג שכניסתו לתפקיד תהיה טובה ככל האפשר. במידה ותרצה להתייעץ באשר למועמד, אשמח לעמוד לשרותך. בכך אני מסיים שרות של ארבעים ושתיים שנה בשירות המדינה. עשיתי כמיטב יכולתי. אני מבקש להודות לך על האמון והגיבוי שקיבלתי ממך וכמו כן להודות למר אריאל שרון שמינה אותי לתפקיד ולמר אהוד אולמרט שעבדתי תחתיו. מבקש לנצל הזדמנות זו ולאחל לך ולמשפחתך ולכל בית ישראל שנה טובה ומבורכת. בכבוד רב. מאיר דגן".

עוד אמר דגן כי בתקופה בה כיהן כראש המוסד הוא החליט להתפטר אם ראש הממשלה בנימין נתניהו יחליט לתקוף באיראן. אני יכול להגיד מה גמלתי אז בליבי. "אני גמלתי שאם יחליט על התקפה, וסמכותו המלאה להחליט על כך, אבל אני החלטתי שאתפטר באותו רגע", אמר דגן. 

בהמשך דבריו אמר ראש המוסד לשעבר כי הוא תומך ביצחק הרצוג לראשות הממשלה. "בעיני הוא מועמד לא סתם ראוי אלא בעת הזו הוא נראה לי המועמד הטוב ביותר לשאת בתפקיד ראש הממשלה".

מהליכוד נמסר בתגובה כי "המכתב של מאיר דגן נכצב ושוגר כחודשיים וחצי לאחר שהוא ידע שראש הממשלה נתניהו אינו מוכן להאריך את כהונתו. עובדה זו ידועה לבכירים רבים ובהם אנשי תקשורת ועיתונאים". 

דגן בעצרת נגד המשך כהונתו של נתניהו, בשבוע שעבר בתל אביבצילום: מוטי מילרוד

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ