ועדת הבחירות קבעה: עצרת הימין בתל אביב - תעמולה פוליטית; נאסרה הופעת אמנים

בניגוד לעצרת נגד נתניהו לפני שבוע, באירוע הערב יופיעו ראשי מפלגות ובהם גם רה"מ. השופט ג'ובראן קיבל באופן חלקי את העתירה נגד האירוע וקבע שאין לעשות שימוש בכספי ציבור בהפקתו

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס

ועדת הבחירות המרכזית קבעה אחר הצהריים (ראשון) כי עצרת גוש הימין שתוכננה להיערך הערב בכיכר רבין בתל אביב תתקיים כסדרה, על אף שהיא "אירוע פוליטי המהווה תעמולת בחירות". בניגוד לעצרת נגד המשך כהונתו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שנערכה לפני שמונה ימים, באירוע הערב יופיעו ראשי מפלגות ובהם גם ראש הממשלה.

>>> איך נראית מפת המנדטים יומיים לפני הבחירות? כל הסקרים >>> מי בעד לגליזציה ומי באמת נלחם על שקיפות? השוואנו בין מצעי המפלגות >>> בחירות 2015: כל החדשות והפרשנויות

מרצ עתרה לוועדה נגד קיום האירוע בטענה שנעשה שימוש בכספי ציבור לצורך הפקתו. יו"ר הוועדה, השופט סלים ג'ובראן, קיבל באופן חלקי את העתירה, וקבע כי אין לעשות לטובת העצרת שימוש במשאבים ציבוריים ואין לקיים במהלכה (לפניה או אחריה) הופעות של אמנים.

לקראת עצרת הימין בכיכר רבין בתל אביב, הערבצילום: מוטי מילרוד

על מודעת ההזמנה לעצרת חתומות רשויות מקומיות שונות בשטחים - בהן המועצות האזוריות בנימין, הר חברון וגוש עציון - שהעמידו משאבים ארגוניים וכספיים לטובת האירוע. השופט ג'ובראן קבע בהחלטתו כי אין לעשות שימוש בסמלי המועצות בהזמנה לאירוע. 

העצרת, שנערכת תחת הכותרת "מאוחדים למען ארץ ישראל", תיפתח הערב בשעה 20:00. ראש הממשלה הודיע הבוקר כי ישתתף באירוע לצד ראשי מפלגות נוספים כמו נפתלי בנט מהבית היהודי ויו"ר יחד אלי ישי. מלבדם ינאמו בעצרת גם שר התחבורה ישראל כץ מהליכוד, ח"כ איילת שקד מהבית היהודי, מועמד הליכוד לכנסת בני בגין, ראש מועצת קדומים לשעבר ומהפעילות הבולטות בימין הקיצוני דניאלה וייס והרב חיים דרוקמן.

לקראת העצרת ייחסמו לתנועה החל מהשעה 18:00 הרחובות הבאים: אבן גבירול, פרישמן, שדרות דוד המלך, גורדון, מלכי ישראל, שדרות בן גוריון, הדסה ובלוך. הרחובות ייפתחו לתנועה לאחר סיום האירוע בשעה 23:00. מהרשויות נמסר כי אלה המגיעים לעצרת בכלי רכב פרטיים מתבקשים להשתמש בחניונים הבאים: בזל, מגדל המאה, בן סרוק, מרכז ויצמן, גולדה, מגדל המוזיאון, כנרית או רכבת מרכז.

המועצות המקומיות בשטחים שהשתתפו בארגון העצרת קראו בסוף השבוע לתושביהן לצאת ולהשתתף בה. ראש המועצה האזורית הר חברון, יוחאי דמרי, שלח מכתב לתושבים בו נכתב: "אני קורא לכל תושבי המועצה לצאת לעצרת ההמונים למען ארץ ישראל. הסעות יצאו מהיישובים, ניתן להירשם אצל רכזות הקהילה". עלות ההסעה לתושב היא 20 שקלים, כשהשאר משולם מכספי ציבור.

לרשויות המקומיות בשטחים מותר להוציא מתקציביהן כספים לאירועים, כל עוד הם לטובת המועצה או התושבים. כיוון שהעצרת היא גם מחאה על כוונה לפנות שטחים, מבחינה חוקית הדבר מותר. עם זאת, יש לציין כי כל הרשויות המקומיות בשטחים מוציאות הרבה יותר מהכנסותיהן, ונשענות על מענקים מהמדינה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ