יו"ר ועדת הבחירות פסל תשדיר של מפלגת "יחד": גזעני ומסית לאלימות נגד מבקשי מקלט

בתשדיר נאמר כי "הגיע הזמן לשים קץ לוויתורים מדיניים, לטרור ושליחיו, למסתננים ולעובדים הזרים". בעקבות החלטת ג'ובראן, הוסר חלקו האחרון של המשפט

עפרה אידלמן
עפרה אידלמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עפרה אידלמן
עפרה אידלמן

מפלגת "יחד" נאלצה לשנות את נוסח תשדיר הבחירות שתוכנן לשידור מחר (שני) בבוקר בתחנות הרדיו לאחר שנוסחו המקורי נפסל בידי יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט סלים ג'ובראן. בתשדיר נאמר כי "הגיע הזמן לשים קץ לוויתורים מדיניים, לטרור ושליחיו, למסתננים ולעובדים הזרים". השופט ג'ובראן קבע היום כי המשפט גזעני ומסית לאלימות כלפי עובדים זרים ומבקשי מקלט בוודאות קרובה.

>>> איך נראית מפת המנדטים יומיים לפני הבחירות? כל הסקרים >>> מי בעד לגליזציה ומי באמת נלחם על שקיפות? השוואנו בין מצעי המפלגות >>> בחירות 2015: כל החדשות והפרשנויות

"לדעתי, קיימת ודאות קרובה כי המשפט הנ"ל גזעני ומסית לאלימות כלפי העובדים הזרים ומבקשי המקלט", כתב ג'ובראן למפלגת "יחד". "אכן, הביטוי 'לשים קץ' אינו צמוד ל'מסתננים ולעובדים הזרים'. ובנוסף, אני מודע לכך כי האותיות המסמנות את הרשימה הן 'קץ'. עם זאת, בסופו של דבר — המסקנה העולה מהמשפט הנ"ל היא כי יש לשים קץ למסתננים ולעובדים הזרים. עם כך, אינני יכול להסכים".

ג'ובראן ציין כי לאחר שיח ושיג בינו לבין בא-כוחה של המפלגה, ח"כ יוני שטבון, הסכים האחרון להסיר מהתשדיר את המלים "למסתננים ולעובדים הזרים" ולהותיר רק את תחילתו של המשפט. "כך בא לידי סיום הטיפול בעניין", כתב ג'ובראן.

אלי ישי והרב מאזוז בכנס של מפלגת "יחד" בבני ברק, לפני כשבועייםצילום: דודו בכר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ