הרצוג בכותל המערבי: "אשמור על עוצמתה של ירושלים ועל תושביה"

בביקור בירושלים יומיים לפני פתיחת הקלפיות, אמר יו"ר המחנה הציוני כי ידע לשמור על ירושלים במעשים ולא רק במלים "יותר מכל מנהיג אחר"

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"הארץ"

פחות מיומיים לפני פתיחת הקלפיות, ביקר הערב (ראשון) יו"ר המחנה הציוני, יצחק הרצוג, בכותל המערבי ואמר כי "אדע לשמור על חוזקה ועוצמתה של ירושלים ועל תושביה".

>>> איך נראית מפת המנדטים? כל הסקרים >>> מי בעד לגליזציה ומי באמת נלחם על שקיפות? השוואנו בין מצעי המפלגות >>> בחירות 2015: כל החדשות והפרשנויות

הרצוג קרא את פרק צ"א בספר תהילים, נשא תפילה קצרה והטמין פתק בין אבני הכותל. "משפחתי נטועה וקשורה בעבותות לירושלים מזה דורות ואני מאלה האומרים יום יום 'לירושלים עירך ברחמים תשוב'", אמר הרצוג בצאתו מהמקום. "אני אדע לשמור על חוזקה ועוצמתה של ירושלים ועל תושביה במעשים ולא רק במלים, יותר מכל מנהיג אחר".

הרצוג בכותל המערבי, היוםצילום: אמיל סלמן

סוגיית ירושלים עמדה במרכז העימות הקצר שערכו הרצוג וראש הממשלה, בנימין נתניהו, בתוכנית "פגוש את העיתונות" בערוץ 2 בשבת. נתניהו, שלא נכח באולפן, תקף את הרצוג ושאל מדוע גינה את הבנייה בירושלים בזמן שהוא נאבק באיום האיראני.

"רק לפני כמה חודשים אנחנו בנינו בשכונות היהודיות בירושלים והוא וציפי לבני ביקרו את הבנייה שלנו בשכונות היהודיות בירושלים. אם ליהודים אין זכות לבנות בירושלים, איפה יש להם זכות? זו המדיניות שלהם, להיכנע לכל תכתיב", אמר נתניהו. הרצוג השיב לו כי "מי ששם את ירושלים על המוקד כשאיש לא מדבר על חלוקתה זה בנימין נתניהו. הוא עושה את זה בכל בחירות וגורם לשיח בינלאומי מיותר. אני אשמור על ירושלים מאוחדת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ