הליכוד הודה באחריות להפצת ההקלטה של כחלון ונקנס ב-20 אלף שקל

יו"ר ועדת הבחירות דחה את טענת המפלגה כי ההקלטה אינה מטעה ואסר על המפלגה, הפעם בצו מניעה קבוע, להשתמש בה. כחלון: הם פרצו את כל הקווים האדומים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט סלים ג'ובראן, קבע הבוקר (שלישי) כי השימוש שעשה הליכוד בהקלטה ישנה של יו"ר מפלגת כולנו, משה כחלון, הקורא להצביע מח"ל ערב הבחירות, היא "הטעיה בוטה" של המצביעים. ג'ובראן הורה לליכוד לשלם לכולנו את הוצאותיה, בסך 20 אלף שקלים, ואסר על הליכוד בצו מניעה קבוע להשתמש בהקלטה או לפרסמה בכל אמצעי מדיה שהוא.

יו"ר כולנו, משה כחלון, הגיב הבוקר בביקורו בקלפי בגבעת אולגה, לעניין ההקלטה. לדבריו, "חבל שהגיעו למקומות האלה. זו לא דרך, זו לא דמוקרטיה. גם בקמפיינים יש גבולות וקווים אדומים. פה פרצו את כולם".

כחלון בקלפי בחיפה, הבוקרצילום: רמי שלוש

>>> בחירות 2015: כל הכתבות, הניתוחים והפרשנויות

יו"ר ועדת הבחירות השופט ג'ובראןצילום: אוליבייה פיטוסי

אתמול בערב נודע לכולנו כי הליכוד הפיצה טלפונית הקלטה ישנה של כחלון הקורא להצביע לליכוד. כולנו הגישה בקשה בהולה ליו"ר ועדת הבחירות המרכזית, לאסור את השימוש בהקלטה, וג'ובראן אסר להשתמש בה בצו ארעי והורה לליכוד להגיב עד הבוקר בשעה תשע.

הבוקר הודה הליכוד שהוא עומד מאחורי הפצת ההקלטה ומסר שהיא אינה מטעה וכי "בוחר סביר שישמע את ההקלטה יודע היטב שהדברים הנאמרים בה נאמרו על ידי מר כחלון בעבר, כשהיה חבר בתנועת הליכוד, ולא לקראת הצבעה בבחירות לכנסת ה-20, שכן אין זה סביר שהעומד בראש רשימה אחת בבחירות לכנסת, יקרא להצביע בעד רשימה אחרת שמתחרה ברשימתו".

בהחלטתו כתב ג'ובראן: "יש לדחות את טענת הליכוד בהקשר זה. לא יכול להיות עוררין כי קיימת ודאות קרובה ששליחת ההודעה המוקלטת, יום לפני הבחירות, תטעה את הבוחרים לחשוב שמדובר בפנייה אליהם מאת כחלון לתמיכה במפלגת הליכוד. ודוק; אני מתקשה למצוא תכלית כלשהי למשלוח הודעה זו — בעת זו — מלבד ניסיון ליצור מצג מעין זה בדיוק. בהודעה המוקלטת לא צוין, בשום אופן, שמדובר בהודעה מלפני כשנתיים, שעה שמר כחלון היה שר מטעם מפלגת הליכוד".

20 מתוך 20 |
יצחק בוז'י הרצוג ברחוב בני אפרים בתל אביבצילום: מוטי מילרוד
1 מתוך 20 |
נתניהו במסיבת עיתונאים שקיים הערב בבית ראש הממשלה בירושליםצילום: אוליבייה פיטוסי
2 מתוך 20 |
בנט בסיור בירושליםצילום: אמיל סלמן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ