תוצאות האמת || מהפך לילי: כ-30 מנדטים לליכוד לעומת 24 למחנה הציוני

מספירת כ-99% מהקלפיות עולה פער גדול בין המפלגות המובילות שלא נחזה במדגמים או בסקרי הבחירות. הרשימה המשותפת היא המפלגה השלישית בגודלה עם 14 מנדטים. יחד לא עברה את אחוז החסימה

"הארץ"
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
"הארץ"

מפלגת הליכוד בראשות בנימין נתניהו ניצחה בבחירות 2015 בפער משמעותי מהמחנה הציוני עם כ-30 לעומת 24 מנדטים. כך עולה מתוצאות ספירת כ–99% מהקלפיות, לפני ספירת המעטפות הכפולות וקולות החיילים.

לפי תוצאות האמת, המפלגה השלישית בגודלה בכנסת ה–20 היא הרשימה המשותפת, שזכתה ב–14 מנדטים, אחריה יש עתיד עם 11 מנדטים, כולנו עם עשרה, הבית היהודי עם שמונה, ש"ס עם שבעה, יהדות התורה וישראל ביתנו עם שישה ומרצ עם ארבעה מנדטים בלבד. המפלגה עברה בקושי את אחוז החסימה וזכתה לפחות מארבעה אחוזים מקולות המצביעים - מה שעלול להציב אותה בסכנה לירידה מתחת לאחוז החסימה (שעומד על 3.25%) עם ספירת המעטפות הכפולות וקולות החיילים.מפלגת יחד בראשות אלי ישי לא עוברת בשלב זה את אחוז החסימה, אך היא קרובה אליו עם קרוב לשלושה אחוז מקולות המצביעים.

שאר המפלגות שהתמודדו בבחירות לא התקרבו לאחוז החסימה. מבין מפלגות אלה, עלה ירוק היא המובילה עם 0.97% מהקולות, אחריה הרשימה הערבית עם 0.10% והירוקים עם 0.08%.

תוצאות המדגמים שפורסמו אמש (שלישי) בשלושת ערוצי הטלוויזיה לא הצליחו לחזות את פער המנדטים בין שתי המפלגות המובילות. גם לפי ממוצע המדגמים ניצחה הליכוד את המחנה הציוני, אך בפער של מנדט אחד בלבד - עם 27 לעומת 26 מנדטים.

לעומת זאת, תחזיות המדגמים באשר לרשימה המשותפת היו מדויקות יותר. הרשימה זכתה אמש ל–13 מנדטים בממוצע, מנדט אחד פחות מתוצאות האמת. ממוצע המדגמים חוזה במדויק את מספר המדטים של יש עתיד (11), כולנו (10), הבית היהודי (8) וש"ס (7). יהדות התורה וישראל ביתנו זכו אמש לשישה ולחמישה מנדטים בהתאמה, וקיבלו לבסוף מנדט אחד יותר. מרצ, לעומתן, זכתה לבסוף במנדט אחד פחות משקיבלה אמש במדגמים (5). לפי ממוצע המדגמים, גם אתמול לא עברה יחד את אחוז החסימה.

גם תחזיות סקרי הבחירות האחרונים, שפורסמו ביום שישי, לא התקרבו לתוצאות אליהן הגיעו הליכוד והמחנה הציוני. כל הסקרים הצביעו על יתרון לרשימה בראשות יצחק הרצוג, בפער שנע בין 2–4 מנדטים מהליכוד בראשות בנימין נתניהו. ממוצע שלושת הסקרים האחרונים הראה 25 מנדטים למחנה הציוני לעומת 21 לליכוד.

באשר לשאר המפלגות, לפי ממוצע שלושת הסקרים האחרונים הרשימה המשותפת זוכה ל–13 מנדטים, יש עתיד ל–12, הבית היהודי ל–11, כולנו לתשעה, ש"ס לשמונה, יהדות התורה לשישה, ומרצ, ישראל ביתנו ויחד זוכות כל אחת לחמישה מנדטים.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ