ישי: המפלגה נכשלה בגלל זיופים של מתנגדינו

לטענת יו"ר מפלגת יחד פעלה נגדם "מערכת רמאות וזיופים כל כך גדולים, של מאות ואלפים, יש הוכחות". על היחלשות ש"ס אמר: הרב עובדיה יוסף אמר שזה מה שיקרה אם דרעי ישוב

יאיר אטינגר
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
מרזל וישי בירושלים, היוםצילום: אמיל סלמן
יאיר אטינגר

ח"כ אלי ישי האשים בצהריים (חמישי) כי פעולות מאורגנות גרמו לכישלונה של מפלגת יחד בבחירות שלשום. מפלגתו, ש-125 אלף הקולות שקיבלה לא העבירו אותה את אחוז החסימה, טוענת כי כישלונה נגרם בעקבות זיופים, הטיות ופעולות פסולות של מתנגדיה הפוליטיים שנועדו להכשיל אותה. המפלגה פנתה היום בעניין ליו"ר ועדת הבחירות המרכזית השופט סלים ג'ובראן.

>>> בחירות 2015: כל העדכונים והפרשנויות 

בד בבד עם הפנייה לג'ובראן, ישי כינס היום מסיבת עיתונאים בירושלים ובה הודה בכישלונו. "צריך לדעת להפסיד בכבוד", אמר והוסיף כי הוא "לא מתחרט" על הפרישה מש"ס וציין כי הרב עובדיה יוסף חזה מבעוד מועד כי חזרתו של אריה דרעי לש"ס תוריד את כוחה, כפי שעלה בקלטת המפורסמת משנת 2008 שפורסמה בתחילת מערכת הבחירות.

"מרן זצ"ל כבר אמר שאם יעמוד בראשות ש"ס התנועה תאבד 40-30 אחוזי תמיכה, דברי מרן לא חזרו ריקם. הוא אשר קרה. דרעי איבד לש"ס 40-30 אחוזי תמיכה", אמר ישי במסיבת העיתונאים שבה השתתפו גם חבריו לרשימה ח"כ יוני שטבון, ברוך מרזל וששון טרבלסי.

לדבריו תנועת יחד תמשיך לפעול מחוץ לכנסת ותתמודד גם בבחירות המוניציפליות הבאות. "אני לא מסוג הפוליטיקאים שיאמרו לכם אני הולך לעשות לביתי. התשובה היא לא. אני אמשיך לשרת את הציבור", אמר.

בעיני ישי, "ההצלחה הגדולה של התנועה, (היא) של הרוח החדשה המרתקת של ציבור כל כך גדול במדינת ישראל שאמר לנו 'כן', ולצערי הרב כנראה כוונות מאורגנות של אישים כאלה ואחרים שפעלו ברמת זיופים כל כך גבוהה במאות ובאלפים הם אמרו לא". ביחס לזיופים הוא דיבר על "מערכת רמאות וזיופים כל כך גדולים, של מאות ואלפים, יש הוכחות. נבחן ונבדוק את התוכן ואת האפשרות לעתור לבית המשפט. אם אכן זה מה שקרה נעמוד על זה, אבל אם התוצאה אמיתית נלמד להפסיד בכבוד".

יחד עדיין לא ערערה לבית המשפט באופן פורמלי, אבל כאמור כבר פנתה בעניין לוועדת הבחירות. "מפלגת יחד נפלה קורבן לקבוצות של אנשים שהתארגנו באופן שיטתי ומאורגן לתופעות של הפרת חוק שהיטו את תוצאות הבחירות לכנסת ה-20, וחתירה תחת יסודות הדמוקרטיה", כך כתב פרקליט המפלגה עו"ד איתמר בן גביר בפנייה דחופה שהגיש היום ליו"ר הוועדה ג'ובראן. בן גביר כותב במכתב, כי המפלגה מתכוונת לערער על תוצאות הבחירות.

בפנייה לוועדת הבחירות מציין בן גביר כמה דוגמאות לזיופים ופגמים שנפלו ביום הבחירות ביחס ליחד, ובמיוחד בריכוזים החרדיים, שבהם נגנבו והוסתרו פתקים של המפלגה. לדבריו, עשרות משקיפים של המפלגה בבני ברק לא הוכנסו לקלפיות בטענת-שווא כי היה בידיהם אישור מזויף, דבר שאף הביא למעצרם של אחדים מהם. "הפגיעה ביכולת שלנו להשקיף על הבחירות בבני ברק עשתה את שלה, וידוע שבמשך יום הבחירות הגשנו לא מעט תלונות על העלמת פתקים של המפלגה ועל הסתרתם של פתקי המפלגה. ברשותנו עדויות רבות על כך". תלונות כאלה הופנו לוועדת הבחירות ביום הבחירות עצמו, אבל לדברי בן גביר, למרות הפניות "המצב בעיר בני ברק לא השתפר ונהפוך הוא, הוחמר יותר ויותר ככל שנקפו השעות".

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ