דרעי שוקל לדרוש לכהן כשר הפנים וכשר הדתות במקביל

המו"מ הקואליציוני עדיין לא התחיל, אך יו"ר ש"ס שוחח באחרונה עם מקורביו על האפשרות. לדבריו, כך תוכל הממשלה לשמור על מסגרת של 18 שרים בלבד, כפי שקובע החוק שעבר בכנסת האחרונה

יאיר אטינגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יאיר אטינגר

יו"ר ש"ס אריה דרעי שוקל אפשרות שהוא יחזיק בשני תיקים בממשלה הבאה, אם ש"ס תקבל שני תיקים. דרעי מתכוון לדרוש במשא ומתן הקואליציוני מראש הממשלה בנימין נתניהו את תיק הפנים ותיק שירותי הדת, והוא מעוניין לכהן כשר בשני המשרדים במקביל. יו"ר ש"ס עדיין לא קיבל החלטה סופית בעניין. המשא ומתן הקואליציוני טרם החל, אבל בימים האחרונים הוא שוחח בעניין עם מקורביו.

דרעי הסביר למקורביו כי מינוי כפול יאפשר לש"ס לקבל שני תיקים ועדיין יאפשר לממשלה כולה לשמור על מסגרת של 18 שרים בסך הכל, כפי שקובע החוק שעבר בכנסת האחרונה, שהגיש יריבו הפוליטי יאיר לפיד. בעיני יו"ר ש"ס, צעד כזה גם יאפשר למפלגה לקבל יותר תפקידים של סגני שרים. כך או אחרת, המהלך — העשוי גם לבצר את מעמדו של דרעי כשליט יחיד בש"ס — עדיין נמצא בשלב התיאורטי.

במקביל, בימים האחרונים נפוצו באינטרנט עצומות הקוראות לראש הממשלה בנימין נתניהו שלא למנות את דרעי לשר, בעקבות הרשעתו של יו"ר ש"ס בקבלת שוחד והפרת אמונים ב–1999.

אריה דרעיצילום: אוליבייה פיטוסי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ