מאות מתומכי ישי הפגינו מול ביתו במחאה על הזיופים לכאורה בבחירות

ראש מפלגת יחד, שלא עברה את אחוז החסימה, הצהיר על "גניבת בחירות" ופיזר רמזים למעורבות אנשי ש"ס. המשטרה עצרה שלושה מפעילי המפלגה בחשד שהשליכו בקבוק תבערה במקום לאחר פיזור ההפגנה

יאיר אטינגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יאיר אטינגר

שבוע לאחר הבחירות, הפגינו הערב (שלישי) מאות מתומכי מפלגתו של אלי ישי, יחד-העם איתנו, תחת ביתו של ישי בירושלים במחאה על זיופים שלטענתם סיכלו את כניסת המפלגה לכנסת.

זמן קצר לאחר שהתפזרה ההפגנה הושלך במקום בקבוק תבערה, שלא גרם לנזק או לנפגעים. בבוקר למחרת (רביעי) עצרה משטרת מרחב מוריה שלושה תושבי המרכז, שניים מהם קטינים, בחשד שהשליכו את הבקבוק. אחד מהחשודים הוא אחיין ומקורב לאלי ישי. השלושה הועברו לחקירה, ובתומה הודו כי הם פעילים של מפלגת "יחד".

דוברו של אלי ישי, ישי דריקס, שהיה עד לאירוע, סיפר לאחר ביקור בביתו של ישי כי "אשתו ציפי והבנות שלו אמרו שהן מפחדות לצאת לרחוב". מאז הוקמה מפלגת יחד בדצמבר האחרון, מוצמדים לישי מאבטחים 24 שעות ביממה. 

ישי יצא אל המוחים במהלך ההפגנה והעלה גם הוא טענות לזיופים בבחירות, תוך פיזור רמזים עבים לאנשי מפלגתו לשעבר ש"ס, והבהיר שפעילות המפלגה תימשך. "ידענו שזה יקרה", אמר. "תיארנו לעצמנו והתכוננו לכל מיני תרגילים של פסילת קולות. אנחנו נגיד את האמת: עשו כאן גניבת בחירות, הדמוקרטיה כאן נעלמה".

אלי ישי וחבר מפלגתו ברוך מרזל, בשבוע שעברצילום: אמיל סלמן

לדברי ישי, "הם רדפו ופגעו במרן ראש הישיבה (הרב מאיר מאזוז, פטרונו של ישי; י"א), רדפו ופגעו בכל רבני המפלגה ותומכיה, כל מצביע ומצביע נפגע, אבל אני מודיע שאף אחד לא יעצור אותנו. נמשיך ונבנה את התנועה בכל הכוח. אנשים קרועים ועצובים. גנבו לנו את הבחירות והכאב ענק, כי לא הפסדנו בדמוקרטיה אלא בגניבה".

מה שישי לא אמר במפורש, הופיע בפלאיירים שחולקו בהפגנה וייחסו לש"ס את הזיופים. אחד מהם עשה שימוש בגופן שבו השתמשה ש"ס בתעמולת הבחירות ובו נכתב: "אבא מסתכל מלמעלה? אז למה לא פחדתם לזייף ולהעלים קולות? ש"ס. הצביעות חוגגת".

בעקבות הקרע בינו לבין יו"ר ש"ס אריה דרעי הקים ישי לקראת הבחירות האחרונות את יחד-העם איתנו שרשימתה כללה ח"כ לשעבר מהבית היהודי יוני שטבון ופעיל הימין הקיצוני ברוך מרזל. המפלגה זכתה ב-125 אלף קולות, אך בניגוד לתחזיות המוקדמות לא הצליחה לעבור את אחוז החסימה.

לאחר הבחירות טען ישי כי מפלגתו לא נכנסה לכנסת בשל "מערכת רמאות וזיופים כל כך גדולים, של מאות ואלפים", והוסיף כי בידיו הוכחות לכך. פרקליט המפלגה, איתמר בן גביר, כתב לוועדת הבחירות המרכזית כי "מפלגת יחד נפלה קורבן לקבוצות של אנשים שהתארגנו באופן שיטתי ומאורגן לתופעות של הפרת חוק שהיטו את תוצאות הבחירות לכנסת ה-20". בן גביר טען כי פתקי ההצבעה של המפלגה נגנבו או הוסתרו בריכוזים חרדיים, וכי עשרות משקיפים של המפלגה לא הוכנסו לקלפיות בבני ברק.

ניר חסון השתתף בהכנת הידיעה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ