יולי אדלשטיין צפוי להיבחר ליו"ר הכנסת כבר ביום שלישי הקרוב

במחנה הציוני מבקרים את המהלך המזורז של הליכוד שנועד, לדבריהם, למנוע מעמיר פרץ לכהן בתפקיד. בלשכת אדלשטיין דחו את הטענות והעריכו שכמאה ח"כים יתמכו במועמדותו בהצבעה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

יו"ר הכנסת היוצאת, יולי אדלשטיין (הליכוד), צפוי להתמנות מחדש לתפקיד כבר בישיבת הכנסת הראשונה שתתקיים ביום שלישי הקרוב. באופן שגרתי, מיד לאחר הבחירות ממונה חבר הכנסת הוותיק במשכן לנהל את ישיבות הכנסת עד למינויו של יו"ר קבוע. בקדנציה הנוכחית, ותיק חברי הכנסת הוא עמיר פרץ (המחנה הציוני). 

>>> בחירות 2015: כל החדשות והפרשנויות לקראת חלוקת התיקים

אדלשטיין בישיבת הליכודצילום: אמיל סלמן

אלא שבליכוד הזדרזו להודיע שהכהונה הזמנית של פרץ תהיה קצרה מאוד וכבר בישיבת הפתיחה, זמן קצר לאחר שפרץ יפתח את הדיונים, תתקיים הצבעה בה יאושר, ככל הנראה, מינויו של אדלשטיין. פרץ נפגש היום (ראשון) עם אדלשטיין, קרא לסיעות השונות להציג מועמדים מטעמן לתפקיד והודיע על קיומה של ההצבעה כבר מחרתיים.

מקורות במחנה הציוני מתחו ביקורת על המהלך המזורז של הליכוד לאשר את מינויו של אדלשטיין, שנועד לדבריהם למנוע מפרץ לכהן בתפקיד. לטענתם, המהלך נעשה בין היתר כדי למנוע מפרץ לנהל את טקס יום העצמאות הממלכתי על הר הרצל - תפקיד המופקד מדי שנה בידי יו"ר הכנסת.

בלשכת אדלשטיין דחו את הטענות על הסף. בבדיקה שערכו התברר כי ברוב הכנסות יו"ר הכנסת הקבוע נבחר כבר בישיבתה הראשונה של הכנסת, עוד לפני השבעת הממשלה. נשיא המדינה, ראובן ריבלין, מונה לתפקיד יו"ר הכנסת הקבוע בישיבה השלישית של הכנסת ה–16, עוד לפני הרכבת הממשלה, ובשאר הכנסות מינויו של היו"ר התעכב בשל מחלוקות קואליציוניות על זהותו.

בסביבתו של אדלשטיין העריכו כי קרוב למאה ח"כים ייתמכו במועמדותו בהצבעה הקרובה. מקור אחר בליכוד אמר, ספק בצחוק ספק ברצינות, כי "גם במפלגת העבודה יש לא מעט ח"כים שישמחו למנוע מעמיר פרץ את המינוי היוקרתי". זאת, לדבריו, "בעיקר בשל הכעס כלפיו על שערק משורות המפלגה לתנועה בקדנציה הקודמת, ובגלל ההערכה שיאיים על כהונת הרצוג בבחירות הפנימיות בעבודה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ