בש"ס דורשים ביטול המע"מ על מוצרי יסוד והגדלת הדיור הציבורי

המפלגה מתמקדת בדרישות כלכליות-חברתיות במשא ומתן הקואליציוני, ומותירה את הנושאים ה"חרדיים" - חוק הגיוס, קצבאות הילדים ותקציבי הישיבות - ליהדות התורה

יאיר אטינגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יאיר אטינגר

כאשר תיק הפנים נראה מובטח ליו"ר ש"ס אריה דרעי ועוד לפני שנענתה דרישתה לקבל גם את תיק הדתות שעליו מתמודדת גם מפלגת הבית היהודי, ש"ס מתמקדת כעת בעיקר בסדרה של חוקים כלכליים-חברתיים. את הדרישות הקואליציוניות "החרדיות", קרי חוק הגיוס, קצבאות הילדים ותקציבי הישיבות, ש"ס משאירה לשותפתה יהדות התורה.

צוות המשא ומתן של ש"ס, בראשות השר לשעבר אריאל אטיאס, ישב שלשום עד השעות הקטנות עם צוות המשא ומתן של הליכוד, והניח בחזית את דרישות הדגל החברתיות של המפלגה - ביטול המע"מ על מוצרי יסוד והגדלת הדיור הציבורי.

ש"ס הניחה על שולחן המשא ומתן יוזמה שקידם אטיאס בתקופתו כשר הבינוי, ולפיה כל קבלן שיזכה במכרז של רשות מקרקעי ישראל יחויב להקצות 7% מהדירות לדיור הציבורי. בצוות המשא ומתן אומרים כי מדובר בהתקדמות אטית, וכי הליכוד עדיין לא הגיב להצעה. בתגובה להצעה השנייה, בעניין מע"מ 0%, העלו נציגי הליכוד דרישה כי המע"מ לא יבוטל אלא יופחת לסכום סמלי כדי להותיר פיקוח מסוים על המסחר במוצרי יסוד.

דרישת הדגל החברתית השלישית של ש"ס מסתמן כאגוז הקל ביותר לפיצוח: אתמול דיווח יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, על העלאה צפויה של שכר המינימום ל-5,300 שקל בחודש, מהלך שגם יו"ר ש"ס עודכן בו.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ