בנט על המשא ומתן הקואליציוני: נתניהו חושב שאנחנו ציבור פראייר

בשיחה עם פעילים הביע יו"ר הבית היהודי תסכול מהמגעים וטען כי נתניהו דרש ממנו לבחור בין תיק החוץ לחינוך: "למה מה קרה? לא כתוב בטאבו שדרעי יקבל את הפנים וליברמן את החוץ. זה לא או או"

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"הארץ"

יושב ראש הבית היהודי נפתלי בנט תקף בשיחה סגורה עם פעילי מפלגתו את התנהלותו של ראש הממשלה בנימין נתניהו במשא ומתן הקואליציוני ואמר כי "ראש הממשלה בונה על כך שאנחנו ציבור פראייר".

בהקלטה של דבריו שפורסמה הבוקר (חמישי) בגלי צה"ל, נשמע בנט מתרעם על כך שנתניהו הציב למפלגתו תנאי - או תיק החוץ או תיק החינוך. "למה מה קרה? לא כתוב בטאבו שדרעי יקבל את הפנים וליברמן יקבל את החוץ. לא כתוב בטאבו שש"ס ידרסו אותנו בתחום הדתות. הכל כתוב בטאבו חוץ מהבית היהודי כי אנחנו ערכיים, ואנחנו נכנסים מתחת לאלונקה. לא. זה לא 'או או'", אמר.

עוד ציין יו"ר הבית היהודי בהקלטה כי בפגישותיו עם נתניהו לא הוצע לו דבר וכי ראש הממשלה לא מנהל עמו משא ומתן אמיתי והוסיף: "אין לו ממשלה בלעדינו, בלעדי ליברמן וישראל ביתנו דווקא יש... אם נתניהו רוצה ממשלת אחדות היא תהיה. שאף אחד לא יפיל את זה עלינו".

אתמול ערכו נציגי הליכוד פגישות משא ומתן עם נציגי כולנו וישראל ביתנו. "אנחנו עדיין דנים בקווי היסוד", אמרו בישראל ביתנו. לדבריהם, “הפגישה היתה טובה וכבר נקבע מפגש נוסף". בבית היהודי, לעומת זאת, הבהירו אתמול כי לא חלה התקדמות במגעים. 

בנט בהשבעת הכנסת החדשה, השבועצילום: אמיל סלמן

היום צפויה פגישה נוספת בין צוותי המשא ומתן של הבית היהודי והליכוד. אף שבבית היהודי חושדים שהליכוד מבקש להכניס את המחנה הציוני לקואליציה במקומם, במחנה הציוני התחזקה בימים האחרונים ההערכה שהסיכויים לכינון ממשלת אחדות קלושים.

"יש שני תנאים ברורים לכך שחברי הכנסת של המחנה הציוני יסכימו להסתכן בישיבה בממשלת נתניהו", אמר אתמול מקור במפלגה. לדבריו, "התנאי הראשון הוא שהבית היהודי וישראל ביתנו לא יישבו בקואליציה וקווי היסוד של הממשלה יכירו בחזון שתי המדינות ובאידיאולוגיה של המחנה הציוני. התנאי השני הוא שנתניהו יבוא עם חבילה מפתיעה במיוחד של תפקידים וכיבודים, שתקשה על מצביעי המפלגה לצאת נגד המהלך. מאחר שאין סיכוי לשני התנאים האלה להתממש, אין באמת סיכוי לכינון ממשלת אחדות", אמר המקור.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ