דרעי: מוותר על תפקיד שר הפנים "כדי למנוע לזות שפתיים"

יו"ר ש"ס, שמעוניין בתיק הכלכלה, אמר בראיון לגל"צ כי הוא "קשוב גם לביקורת הציבורית, אז לא איאבק על הפנים". ההערכה במערכת הפוליטית היא שארדן יקבל את התיק לצד המשרד לביטחון הפנים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

יו"ר ש"ס אריה דרעי הודיע היום (חמישי) כי הוא מוותר על תפקיד שר הפנים כדי "למנוע לזות שפתיים". בראיון לגל"צ אמר דרעי כי "בשביל התיקון החברתי הייתי צריך לחזור למשרד הפנים, אבל אני קשוב גם לביקורת ציבורית ולא אכנס למשרד על רגל שמאל, אז אני לא נאבק על הפנים".

דרעי מעוניין בתיק הכלכלה, ושואף להרחיב אותו באמצעות תיק נוסף - הרווחה או המשרד לפיתוח הנגב והגליל. במקביל, מנסים בש"ס למנות את חבר הכנסת יצחק כהן לתפקיד שר או סגן שר במשרד האוצר. זאת, לצד המאבק עם הבית היהודי על תיק הדתות. 

דרעי וגלנט ביום השבעת הכנסת, בחודש שעברצילום: אמיל סלמן

דרעי כיהן כשר הפנים בין השנים 1988 ל-1993, אז נאלץ לפרוש לאחר שבג"ץ קבע שעליו להתפטר בשל כתב אישום שהוגש נגדו. הוא הורשע בלקיחת שוחד, מרמה והפרת אמונים. לאחרונה, היתה ביקורת רבה כנגד מינויו שוב לתפקיד שר הפנים בשל ההרשעה.

ההערכה במערכת הפוליטית היא שגלעד ארדן יקבל תיק מורחב שיכלול את משרד הפנים, ללא מנהל התכנון שהועבר למשה כחלון, ואת המשרד לביטחון הפנים. 

אמש חתם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, על הסכמים קואליציוניים ראשונים עם המפלגות כולנו ויהדות התורה, שבוע לפני תום המועד הקבוע בחוק. מנהיג כולנו, משה כחלון, רשם שני הישגים משמעותיים במסגרת המשא ומתן, בכך שבלם את קידומם של החוקים להחלשת מעמד בית המשפט העליון ואת חוק הלאום. בנוסף למשרד האוצר תקבל כולנו בין היתר את המשרד להגנת סביבה, משרד הבינוי ומינהל התכנון. 

על פי ההסכם עם יהדות התורה, תקבל המפלגה תפקידי סגנים במשרדי הבריאות והחינוך ואת יו"ר ועדת הכספים. בין הישגי המפלגה ביטול הרפורמות שנקבעו בממשלה הקודמת, בהן הסנקציות הפליליות במסגרת חוק הגיוס ורפורמת הגיור.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ