יחימוביץ' החרימה את ישיבת הסיעה בגלל ציפי לבני: "אין תוקף דמוקרטי להנהגה דו-ראשית"

לדברי יחימוביץ', אין מניעה להמשך החיבור עם לבני, "אך הנהגה דו ראשית היתה צפרדע שהוכרחנו לבלוע כתשלום בעת הבחירות. זה אבסורד מוחלט". הרצוג: קנטרנות מיותרת

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס

חברת הכנסת שלי יחימוביץ' החרימה היום (שני) את ישיבת סיעת המחנה הציוני מאחר וח"כ ציפי לבני היתה אמורה לשאת דברים. לדברי יחימוביץ', המשך הנהגה דו-ראשית הרצוג-לבני היא סירוס מראש של הנהגת האופוזיציה ואין לה כל תוקף דמוקרטי, מעשי או אידיאולוגי".

יחימוביץ' הוסיפה כי "אני מכבדת את לבני ומצפה לשיתוף פעולה פורה אתה, אך יש לי יו"ר אחד ושמו בוז'י הרצוג, אשר נבחר בבחירות דמוקרטיות. החיבור בין הרצוג ללבני היה נכון, גיביתי אותו בכל כוחי, ואין כל מניעה שיימשך, אך הנהגה דו ראשית היתה צפרדע שהוכרחנו לבלוע כתשלום בעת הבחירות. הפיכת הדבר לשגרה היא אבסורד מוחלט, היא שמה אותנו לצחוק ולא תאפשר תפקוד רציני של אופוזיציה לוחמת".

הרצוג התייחס להיעדרותה של יחימוביץ' בישיבת הסיעה מבלי להזכיר את שמה והגדיר זאת "קנטרנות מיותרת". יו"ר המחנה הציוני הוסיף קריאה לאחדות בסיעה ו"להסתער קדימה ביחד". ח"כ עמיר פרץ מהתנועה התייחס למחאת יחימוביץ' ואמר כי "צריך שהכותרת יהיו מלחמות בנט וביבי ולא מלחמות ציפי ובוז'י". בהמשך קרא פרץ להרצוג להעלות להצבעה התחייבות אי הכניסה לממשלה, הרצוג סירב וביקש מחברי הסיעה שיתנו בו אמון.

יחימוביץ' ולבני. "יש לי יו"ר אחד ושמו בוז'י הרצוג"צילום: ניר כפרי

בפתח דבריו בישיבת הסיעה, הצהיר הרצוג כי המחנה הציוני יעמוד בראש אופוזיציה "חזקה ולוחמת" והכחיש כל שמועה או כוונה להצטרף לממשלת אחדות. "כל הדיבורים על אחדות היו כקצף על פני המים. נתניהו ושותפיו לקואליציה לא נותנים מענה או פתרונות. אפס תחושת ביטחון, בידוד מדיני ואיום בלתי פוסק על הדמוקרטיה ושלטון החוק".

בישיבת סיעת יש עתיד, מתח יו"ר המפלגה, ח"כ יאיר לפיד", ביקורת על ראש הממשלה נתניהו וההסכמים הקואליציוניים. "במקום להשתמש בכסף לחינוך הוא משתמש בו לשוחד פוליטי. שנה אחת זה מה שלקח לראש הממשלה להחליף מצד לצד את כל האידיאולוגיה שלו". לדברי לפיד, "ארבע פעמים נתניהו הצביע בעד הקטנת הממשלה ל-18 שרים, בעד שוויון בנטל ויציאת החרדים לשוק העבודה. עכשיו הכל מתהפך וכולם אומרים 'ככה זה בפוליטיקה'. אבל ככה זה כשאין לך שום עקרונות. אני שואל את מצביעי הליכוד: זה מה שרציתם? בשביל זה הצבעתם מחל?  אנחנו נהיה אופוזיציה אחראית. נילחם פה בכנסת, בבתי המשפט וברחובות. לא ניתן למדינה ללכת אחורה". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ