הערכה בליכוד: שקד תקבל את תיק המשפטים - עם ועדת השרים לחקיקה

האחריות על הוועדה למינוי דיינים תופקע ככל הנראה לטובת משרד רה"מ ותופקד בידי שר מהליכוד. אריאל נפגש עם בנט ודרש לקבל לידיו את התיק. נתניהו שוקל הקמת מטבחון כדי לעקוף את בנט ושקד בקבינט

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס

בליכוד מעריכים כי תיק המשפטים - אותו הם נוטים לתת לאיילת שקד מהבית היהודי - יכלול בסופו של דבר את ועדת השרים לענייני חקיקה. עם זאת, האחריות על הוועדה למינוי דיינים תופקע לטובת משרד ראש הממשלה ותופקד ככל הנראה בידי אחד משרי הליכוד. בליכוד העריכו שיצליחו להגיע היום (רביעי) לחתימה עם הבית היהודי לפחות בראשי תיבות, אך ספק אם יספיקו להשלים את החתימה על כלל סעיפי ההסכם הקואליציוני.

לצד זאת, אורי אריאל נפגש היום עם יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט בלשכתו בכנסת, ודרש ממנו לקבל את תיק המשפטים. כעת הוא יושב עם עמיתו לסיעת תקומה בצלאל סמוטריץ' כדי לדון בבקשתו. בבית היהודי אמרו שאריאל שואף להתמנות לתפקיד בכיר מזה של שקד ולכן ביקש את התיק. מוקדם יותר היום פרסם מרכז תקומה הודעה לפיה אם אריאל לא ימונה לשר המשפטים - הם יורו לו לפרוש מהקואליציה, אך אריאל לא התייחס רשמית לדברים.

אריאל דורש לממש הבנות עם בנט, לפיהן הוא ימלא את התפקיד השני בחשיבותו אחרי מנהיג המפלגה. מקורות בבית היהודי אמרו שניתן יהיה להגיע להבנה ולפיה שקד תהיה שרת המשפטים, משום שמדובר בתפקיד בכיר מזה שבנט יקבל בתור שר החינוך.

מינויה של שקד לשרת המשפטים צפוי להעמיד את ראש הממשלה בנימין נתניהו בפני מצב שהוא מתנגד לו, ולפיו שני נציגי הבית היהודי, שקד ובנט, יהיו חברים בקבינט המדיני-ביטחוני ובעלי יכולת השפעה על ההחלטות המתקבלות בו. מקורות בליכוד אמרו שנתניהו שוקל הקמת מטבחון - פורום מצומצם יותר - שיכלול שרים בודדים, וכך לעקוף את שקד באמצעות קבוצת מקבלי החלטות נוחה יותר עבורו.

מוקדם יותר היום אמר בכיר בליכוד כי במפלגה "נוטים לקבל את תביעת הבית היהודי לתיק המשפטים". "בנט סחט אותנו, ובמקרה הזה הסחטנות כנראה תעבוד לו. אבל אין סחטנות בלי מחיר ובנט ישלם על כך מחיר יקר בעתיד".

סמכותו של נתניהו להרכיב את הממשלה תפקע היום בחצות. לדברי הבכיר בליכוד, נראה שראש הממשלה הצליח לגבש ממשלה בת 61 חברים, והוא יוכל להודיע על כך לנשיא המדינה. "מה יהיה בהמשך? האם נצרף את המחנה הציוני? עדיין לא קיבלנו החלטה בנושא". הוא הוסיף כי ההחלטה הסופית בעניין העברת תיק המשפטים לבית היהודי תתקבל במהלך שעות היום המאוחרות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ