12 מועמדי ליכוד נלחמים על התיקים, ונתניהו שומר בידיו את משרד החוץ

במפלגת השלטון העריכו שרק זמן קצר לפני השבעת הממשלה יודיע רה"מ לחברי מפלגתו על התפקידים שימלאו. ארדן, שטייניץ ושלום מתמודדים על התפקידים הבכירים שנותרו

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

בליכוד העריכו אתמול (רביעי) שרק בשבוע הבא, זמן קצר לפני השבעת הממשלה, יודיע ראש הממשלה בנימין נתניהו לחברי הליכוד על התפקידים שימלאו בממשלה. "נתניהו ייצא בימים הקרובים למסע פיצויים" אמרו בליכוד. "בכירים במפלגה מאוכזבים ומתוסכלים מכך שנתניהו לא שמר להם תיקים אטרקטיביים".

בליכוד הבהירו שנתניהו מתכוון לשמור את תיק החוץ בידיו, לפחות בתקופה הקרובה, ולא להעביר אותו לאיש מבכירי המפלגה. "נתניהו מעוניין להכניס את הרצוג או ליברמן לקואליציה. החוץ הוא התיק המרכזי שיעביר להם. הוא יודע שאם יעניק אותו לאחד משרי הליכוד, יהיה בלתי אפשרי לקחת אותו ממנו", אמרו במפלגה. כך, מעריכים בליכוד, נתניהו ימנע גם מלחמת עולם בין המועמדים לתפקיד במפלגה: גלעד ארדן, יובל שטייניץ, סילבן שלום וצחי הנגבי.

בליכוד סימנו שישה בכירים במפלגה שיזכו לתפקידים בכירים או שדרוג במעמדם בממשלה, ושישה שרים "צעירים" שיקודמו, לפי ההערכות. בנבחרת הבכירים: משה יעלון שיכהן כשר הביטחון וישראל כץ המיועד להמשיך כשר התחבורה. ארדן, שטייניץ וסילבן שלום מתמודדים על התפקידים הנותרים. ההערכה היא שארדן יקבל את התיק הבכיר. מדובר בצירוף תיק הפנים המשונמך ותיק ביטחון הפנים.

התיקים המרכזיים הנוספים הם התשתיות והמודיעין. מועמד נוסף לתיק המודיעין (הבכיר השישי של הליכוד) הוא השר לשעבר בני בגין. בליכוד העריכו שבגין עשוי להתמנות גם לתפקיד יו"ר ועדת החוץ והביטחון, לצד מועמדים נוספים דוגמת הנגבי (אם לא ימונה לשר) או השר לשעבר אבי דיכטר.

בין המועמדים המובילים לשרים החדשים אפשר למנות, לפי ההערכה, את זאב אלקין, יריב לוין, מירי רגב, ציפי חוטובלי, גילה גמליאל, דני דנון ואופיר אקוניס. לפי ההערכות, רק אחד או שניים מהם לא ימונו לשרים. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ