גדעון סער מודיע רשמית על התמודדותו לרשימת הליכוד: "הצלחתי תסייע למפלגה" - בחירות 2019 - הארץ

גדעון סער מודיע רשמית על התמודדותו לרשימת הליכוד: "הצלחתי תסייע למפלגה"

בראיון ברשת ב' אמר השר לשעבר כי נפגע מכך שנתניהו סימן אותו כאויב. "אני מרגיש שיש לי תמיכה רחבה בתנועתי, אבל אל יתהלל חוגר כמפתח", הוסיף

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
סער בהדלקת נרות חנוכה באור יהודה, בתחילת החודש
סער בהדלקת נרות חנוכה באור יהודה, בתחילת החודשצילום: עופר וקנין
הארץ

השר לשעבר גדעון סער הודיע היום (שלישי) כי יתמודד בבחירות המקדימות בליכוד. "כן, למי שעוד היה ספק אני מודיע על ההתמודדות שלי בבחירות לרשימת הליכוד", אמר בראיון ברשת ב', "אבקש את אמון חבריי לתנועה לשוב ולייצגם, ואני מאמין שההצלחה שלי בפריימריז גם תסייע לליכוד להצליח בבחירות. אני לא מאלה שחושבים שלפנינו בחירות קלות".

סער נשאל אם נפגע מיחסו של ראש הממשלה בנימין נתניהו אליו, ברקע חוק "גדעון סער" והתבטאויות שונות נגדו. "נפגעתי, אבל זה כרגע לא חשוב. לי חשוב עכשיו ניצחון הליכוד בבחירות. צריך לדעת להתעלות ואני מצדי אתעלה. יש תנועה, יש מדינה, אנחנו צריכים ללכת ביחד ולזכור מה אנחנו משרתים כי הדרך יותר חשובה מכולנו".

לדברי סער, מאז שהודיע כי יחזור לחיים הציבוריים הוא קיבל תמיכה רבה. "בשנה וחצי האחרונות תרתי את הארץ לאורכה ולרוחבה וקיימתי פעילות פוליטית וציבורית", סיפר, "אני מרגיש שיש לי תמיכה רחבה בתנועתי, אבל אל יתהלל חוגר כמפתח. אני מציג את מועמדותי. אני לא עוסק בספקולציות לגבי מקומות. חשוב לי ולפי דעתי גם לתנועתי שאשוב לחבורה שמובילה את התנועה, אבל לא הגדרתי מקום כזה או אחר. כשאתה חוזר לשרת את הציבור אתה חוזר ללא תנאים".

באוקטובר אמר נתניהו כי סער ניסה להדיחו מתפקידו, ולפי פרסום ב"ישראל היום" עשה זאת עם הנשיא ריבלין. "זה כמה שבועות שאני יודע ששר לשעבר בליכוד מדבר עם גורמים בקואליציה ורקח איזה תרגיל חתרני, שאני אביא את הליכוד לניצחון סוחף בבחירות ואחר כך ידאגו שאני לא אהיה ראש ממשלה", אמר נתניהו. סער הכחיש אז את הדברים ואמר: "נתניהו בחר לטפול עליי עלילה שקרית". לאחר מכן יזם נתניהו הצעת חוק שנועדה לחייב את הנשיא להטיל את הרכבת הממשלה על ראש מפלגה - הצעה שכונתה "חוק גדעון סער". בשבוע שעבר אישרה מליאת הכנסת את ההצעה בקריאה טרומית. 

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ