היועמ"ש הורה לנתניהו להסיר מהפייסבוק סרטון תעמולה שערכו עובדי מדינה

בסרטון שערכו עובדי משרד ראש הממשלה נעשה שימוש בחומרים של לשכת העיתונות הממשלתית, בהם נראה נתניהו לצד חיילים. מנדלבליט הורה לוודא שעובדי מדינה לא יהיו מעורבים בעריכת סרטונים "הכוללים היבט תעמולתי דומיננטי"

חיים לוינסון
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
מנדלבליט ונתניהו בכנסת, ב-2015
מנדלבליט ונתניהו בכנסת, ב-2015צילום: מרק ישראל סלם
חיים לוינסון

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, הורה לאנשי משרד ראש הממשלה להסיר מהרשתות החברתיות סרטון שהופק בידי לשכת העיתונות הממשלתית (לע"מ), ובו נראה נתניהו לצד חיילים באופן "המבליט את חלקו האישי של ראש הממשלה בסרטון". כמו כן, הנחה מנדלבליט לוודא שעובדי מדינה לא יהיו מעורבים בעריכת סרטונים "הכוללים היבט תעמולתי דומיננטי".

מעתירתו ליו"ר ועדת הבחירת של עו"ד שחר בן מאיר בעניין, עולה כי סרטון שערכו עובדי משרד ראש הממשלה, ונעשה בו שימוש בחומרים של לע"מ, הועלה לעמוד הפייסבוק הפרטי של ראש הממשלה.

בתשובת המדינה לעתירה, נכתב כי "מתעוררים קשיים אל מול הוראת סעיף 2א לחוק דרכי תעמולה". לפי אותו סעיף, "לא ייעשה שימוש, בקשר עם תעמולת בחירות, בכספים או בנכסים מוחשיים או בלתי מוחשיים של גוף מבוקר". 

היועמ"ש הורה להסיר את הסרטון מעמוד הפייסבוק הרשמי של ראש הממשלה ומכל עמוד רשמי אחר, ללא דיחוי. בתשובת המדינה מצוין כי אין מניעה להפיק סרטונים למטרת תעמולה ולפרסמם באמצעות חשבונות פרטיים או פוליטיים של כל מפלגה שהיא, בתנאי שלא נערכו על ידי עובדי מדינה. כמו כן, נכתב בתשובה כי אם מפלגת הליכוד רוצה להשתמש בחומרים של לע"מ, היא צריכה לשלם בעבורם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ