גלנט יסיים את תפקידו כשר השיכון; יתמודד בפריימריז בליכוד

היחסים בין כחלון לגלנט היו רעועים עוד בתחילת הקדנציה ויו"ר כולנו אף שקל לפטר את השר כמה פעמים. ראש הממשלה נתניהו ימנה כעת את גלנט לשר בלי תיק והוא ימשיך לכהן בקבינט

חיים לוינסון
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
יו״ר הכנסת אדלשטיין חותם על מכתב ההתפטרות של גלנט מהכנסת, הערב
אדלשטיין חותם על מכתב ההתפטרות של גלנט מהכנסת, הערב
חיים לוינסון

שר הבינוי והשיכון יואב גלנט יסיים את תפקידו במפלגת כולנו ויתמודד בבחירות המקדימות לרשימת הליכוד לכנסת - כך מסר הערב (שני) בהודעה משותפת עם יו"ר המפלגה משה כחלון. השניים מסרו כי הגיעו לסיכום משותף לפיו גלנט ימונה על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו לשר בלי תיק, וכי הוא ימשיך לכהן בקבינט המדיני-ביטחוני. גלנט הגיש הערב את מכתב התפטרותו מהכנסת, ולא ישמש כחבר כנסת. כך יוכל להתמודד ברשימת הליכוד בבחירות הקרובות.

היחסים בין כחלון לגלנט היו רעועים מתחילת הקשר בין השניים. לאחר הבחירות אף שקל כחלון לפטר את גלנט כמה פעמים בשל מה שראה כתפקוד מקצועי ירוד בתור שר שיכון והתנהלות לא קוליגאלית. אולם, לאחר עזיבתו של אבי גבאי את כולנו הוא חשש שצעד שכזה יגרום לתדמית שלילית למפלגה וגלנט נשאר.

לפני כשנה וחצי הצהיר כי אין בכוונתו לעזוב את כולנו וכי יתמודד גם בבחירות הבאות ברשימת המפלגה. זאת, למרות דברים שאמר כחלון לפיהם עזיבתו את הרשימה היא עובדה גמורה ונותרה רק השאלה אם זו תתרחש בצורה ידידותית או לא. 

כך או כך, לפי ההערכות גלנט מבקש להיות ביום מן הימים ראש ממשלה ואף שר ביטחון, וסבור כי מפלגת כולנו קטנה למידותיו. בשנתיים האחרונות הוא הרבה לפקוד אירועים של הליכוד ושמחות של ראשי הליכוד, ומעברו היה רק עניין של זמן.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ