"רק חרא אכלתי ממנה" |

אבי גבאי הודיע על פירוק המחנה הציוני וסיום השותפות עם ציפי לבני

ציפי לבני הופתעה מהודעת אבי גבאי, שנמסרה בפתח ישיבת הסיעה. "חיבורים מוצלחים מצריכים חברות עמידה בסיכומים ונאמנות לדרך", אמר יו"ר העבודה. לבני: "טוב שהותרו הספקות"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לבני וגבאי בישיבת הסיעה, היום
יהונתן ליס
יהונתן ליס

יו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי הודיע היום (שלישי) על פירוק המחנה הציוני. גבאי מסר את ההודעה בפתח ישיבת הסיעה שהתקיימה הבוקר, בפני כתבים, צלמים, ושאר חברי הכנסת של הסיעה. לבני לא ידעה על ההודעה, והופתעה לשמוע אותה יחד עם כולם. הודעת גבאי נמסרה לאחר מתיחות ממושכת ששררה בין השניים. בישיבה שהתקיימה לאחר מכן אמר גבאי לנוכחים: "רק חרא אכלתי מלבני".

גבאי אמר בפתח הישיבה כי הוא "עדיין מאמין בשותפות וחיבורים, אבל חיבורים מוצלחים מצריכים חברות, עמידה בסיכומים ונאמנות לדרך, ולכן אני בוחר שוב בציבור". לאחר מכן פנה גבאי ללבני ואמר לה: "ציפי, אני מאחל לך הצלחה בבחירות, בכל מפלגה שבה תהיי". בתום דבריו של גבאי ניגשה לבני למיקרופון, אמרה כי לא תגיב לדברים ויצאה מהחדר. לדבריו של גבאי:

לבני הגיבה לדברים בטוויטר, וכתבה: "תודה למתקשרים, למסמסים ולתומכים. טוב שהותרו הספקות ואפשר להתמקד באתגר הלאומי החשוב שעומד לפנינו, כל המאמינים באמת בדרך - מהפך בבחירות הקרובות".

גבאי ולבני נכנסו לישיבת הסיעה מכניסות נפרדות, הם לא שוחחו זה עם זו ונראו מתוחים. "קיבלתי את עצתו של הרצוג ושמרתי על השותפות עם לבני והתנועה", אמר יו"ר העבודה, "לא פשוט להצטרף לשותפות שמישהו אחר הקים. ניסיתי להוביל לאיחוד מפלגות ולצערי זה לא קרה. בחרתי בשותפות עם לבני, כולל סיכום על שריון מקומות עבורה ברשימה". לדבריו, לבני תבעה ממנו את תפקיד יו"ר האופוזיציה והוא נענה בניסיון לשמור על איחוד הרשימות. עם זאת, גבאי ציין כי הציבור לא האמין לשיתוף הפעולה ביניהם ולא עבר לתמוך במחנה הציוני. "הציבור חכם. הוא ראה שזה לא מצב הדברים והתרחק", אמר גבאי.

חבר כנסת מטעם מפלגת העבודה מתח ביקורת על הודעת גבאי. "אבי גבאי דפוק. יש לו מבנה אישיות דפוק", אמר. לדבריו, "ייתכן שהמהלך הזה יזריק אנרגיה לקמפיין, אבל לבני היא אישיות מנהיגותית חשובה שאסור היה לוותר עליה".

מקור אחר בעבודה הוסיף כי "מדובר במהלך מנהיגותי מחושב של גבאי. הוא הבין שלבני לא מוסיפה מנדטים ושהחיבור איתה לא עובד. ההדחה של התנועה נועדה להרגיע את עסקני העבודה שמחו על השריונים ברשימה שפוגעים בסיכוייהם מצד אחד, ולהבהיר לח"כים שיש בוס שדופק על השולחן כדי שיחששו ממנו ויתלכדו סביבו".

לפני כחודש פורסם ב"הארץ" כי גבאי כעס על לבני משום שהזמינה סקר שבדק כמה מנדטים יקבל המחנה הציוני אם היא תעמוד בראשותו. "במקום לעשות סקרים איך אנחנו מנצחים, את עושה סקרים איך את מנצחת אותי, איך את מזיזה אותי", אמר ללבני, "את מחלישה אותי ובעקיפין את כולנו. כל עוד אני מצטייר על תקן זמני, כמי שעומד להיות מוחלף, לעולם לא נתאושש בסקרים". בנוסף, גבאי כעס על ניסיונות לבני להקים גוש שמאל-מרכז שיורכב מכמה מפלגות

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ