דב חנין: לא אתמודד לכנסת בבחירות הבאות, השינוי ייעשה מהמאבקים בשטח

מועצת חד"ש אישרה לאחרונה החלטה שתאפשר לחנין להמשיך להתמודד מטעמה, אולם הוא החליט אחרת. חנין: "אני לא מתכוון לעשות לביתי, אבל אעשה שינוי בדרך שבה אני מעורב בפוליטיקה"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חברי הכנסת חנין ועודה במסיבת העיתונאים בכנסת, היום

ח"כ דב חנין (הרשימה המשותפת) הודיע היום (שלישי) כי לא יתמודד בבחירות הקרובות. "אני לא פורש מהחיים הפוליטיים ולא מתכוון לעשות לביתי, אבל אני הולך לעשות שינוי בדרך שבה אני מעורב בפוליטיקה", אמר במסיבת עיתונאים.

"הספינה נוסעת במלוא העוצמה בכיוון הלא נכון", אמר היום חנין, "שינוי הכיוון לא ייעשה מהחרטום, מהכנסת, אלא מהמפרשים, מהמאבקים של אנשים ותנועות בשטח. בכך אני מתכוון להשקיע את כל זמני".

חנין נחשב לפרלמנטר פעיל מאוד בנושאים חברתיים וסביבתיים, שהיה שותף פעיל במחאות חברתיות. ב-2008 התמודד על ראשות העיר בבחירות המקומיות בתל אביב אך הפסיד לראש העיר המכהן רון חולדאי.

יו"ר הרשימה המשותפת, איימן עודה, אמר בתגובה להודעת הפרישה של חנין כי חנין הוא "מחוקק מצטיין שהצליח גם תחת הממשלות הגזעניות ביותר לייצר חיבורים רחבים כדי להביא הישגים לכלל החברה". לדבריו, "דב לא התפשר על אף מאבק חברתי והצליח לייצר את הקשרים ביניהם, היה מתייצב לכל הפגנה והשתמש בבמת הכנסת כדי לתת קול למאבקים".

חנין נבחר לראשונה ב-2006 לכנסת ה-17, ומאז נבחר ברוב גדול בכל הבחירות הפנימיות בחד"ש לקראת הבחירות לכנסות ה-18, ה-19 וה-20. אף שלא תמך בהקמת הרשימה המשותפת והעדיף הקמת רשימה יהודית-ערבית, התמודד בבחירות לכנסת ה-20 מטעם רשימה זו. מועצת חד"ש העבירה לאחרונה החלטה מיוחדת כדי לאפשר לחנין להתמודד פעם נוספת, אך הוא החליט שלא לעשות זאת.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ