שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

יו"ר העבודה גבאי מינה את יחימוביץ' לתפקיד יו"ר האופוזיציה במקום לבני

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
גבאי ויחימוביץ', בשנה שעברה
גבאי ויחימוביץ', בשנה שעברהצילום: תומר אפלבאום

אחרי שפירק את מפלגת המחנה הציוני, מינה הערב (שלישי) יושב ראש העבודה אבי גבאי את ח"כ שלי יחימוביץ' לתפקיד יו"ר האופוזיציה במקום ח"כ ציפי לבני. "אני גאה בשלי, ח"כית מצוינת שמובילה מאבקים נחושים בכנסת ומחוצה לה", אמר גבאי. "שלי היא דוגמה לשליחת ציבור המחויבת לשינוי. היא מילאה בעבר בנחישות ועל הצד הטוב ביותר את תפקיד יו"ר האופוזיציה".

יחימוביץ' קיבלה את הצעתו של גבאי, והתייחסה לעובדה שמונתה לתפקיד לאחר פיזור הכנסת. "אין צורך לומר שעיקר העשייה של יו"ר אופוזיציה היא בעת כהונתה של הכנסת ולא לאחר פיזורה, אך עם זאת אני מתחייבת לייצג את האופוזיציה כולה בכבוד כשמטרה אחת לנגד עינינו - להחליף את השלטון בממשלה החותרת לשלום, נאבקת בפערים החברתיים ובעיקר מכבדת את הדמוקרטיה ואת שלטון החוק".

בתוך כך, ח"כ איציק שמולי מונה ליו"ר סיעת העבודה במקום ח"כ יואל חסון. זאת, לאחר שגבאי הודיע היום על פירוק המחנה הציוני, ופיצול העבודה ממפלגת התנועה שבה חבר חסון.

גבאי הודיע על פירוק המחנה הציוני בפתח ישיבת הסיעה שהתקיימה הבוקר, מבלי לעדכן קודם את שותפתו, יו"ר התנועה לבני. הודעת גבאי נמסרה לאחר מתיחות ממושכת ששררה בין השניים. בישיבה שהתקיימה לאחר מכן אמר גבאי לנוכחים: "רק חרא אכלתי מלבני".

יחימוביץ' גיבתה את החלטתו של גבאי, ומסרה כי "מדובר בצעד דרמטי, אמיץ ומנהיגותי". לדבריה, "אי אפשר להתכחש לעובדות: אף שלבני אדם ראוי, ההסכם בינה ובין גבאי לא עבד, ואף להיפך: הוא הפחית את האמון של הציבור במפלגה, והיה ברור כי לבני אינה משלימה עם הנהגתו של גבאי. למפלגת העבודה מסורת ואידיאולוגיה ברורים, ואני בטוחה שנצלח את המשבר ונצליח בבחירות הקרובות". שמולי הביע גם הוא את תמיכתו ביושב ראש העבודה, ואמר בראיון לאתר ynet שבעבודה יפעלו לחיבור עם מפלגתו של בני גנץ, חוסן לישראל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ