יחימוביץ' על פירוק המחנה הציוני: "לפעמים נקלעים לסיטואציה של 'אין ברירה'"

"כגודל התקוות, גודל המציאות שהכתה בחיבור הזה. זה לא עבד", אמרה יחימוביץ' בכאן ב'. יואל חסון: "לבני היתה איום על גבאי והאפילה עליו"

לוגו הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יחימוביץ' בכנסת, בספטמבר
לוגו הארץ

ח"כ שלי יחימוביץ הביעה הבוקר (רביעי) תמיכה בהחלטת יושב ראש העבודה אבי גבאי לפרק את השותפות בין מפלגות העבודה והתנועה. בראיון לכאן ב' אמרה יחימוביץ', "לפעמים נקלעים לסיטואציה של 'אין ברירה', ואני לחלוטין מבינה את המהלכים שהובילו את אבי גבאי לעשות את הצעד הזה". אתמול הודיע גבאי שימנה את יחימוביץ' לתפקיד יו"ר האופוזיציה במקום ציפי לבני.

"כגודל התקוות, גודל המציאות שהכתה בחיבור הזה. זה לא עבד", אמרה יחימוביץ'. "לא רק שלא התחזקנו בעקבות החיבור הזה, רק הלכנו ונחלשנו. לבני, שהיא אדם ראוי, מאוד מאוד התקשתה לקבל את העובדה שגבאי הוא יו"ר המחנה הציוני ויו"ר העבודה - ולכן זה היה תהליך של ריסוק ודה-לגיטימציה יומיומיים. מנהיג מפלגה, בטח לפני בחירות, באיזשהו שלב לא יכול לשאת את זה יותר".

יחימוביץ' סיפרה עוד שלא ידעה על כוונתו של גבאי לפני ההודעה. "לא חשבתי שזה יקרה, חשבתי שהוא רק מגלגל את הרעיון בראשו", אמרה. "יצאתי מהחדר שלו בלי ידיעה שאני הייתי חלק מהחלטה מאוד דרמטית".

"אנחנו ערב בחירות בעולם פוליטי אכזרי. ציפי לבני היא לא טירונית, ועשתה בעצמה לא מעט דברים אכזריים וקשים, ולכן אני לא משתייכת למצקצקים", אמרה. "גבאי בחר בדרך מאוד דרמטית, אכן בהדחה של אדם ובפרידה מול המצלמות יש אלמנט משפיל - אבל אנחנו נמצאים בתוך עולם פוליטי שהנראות שלו משמעותית. יכול להיות שהייתי בוחרת בדרך אחרת, אבל אני לא שותפה לביקורת על הדרך בה הוא עשה את זה".

חבר הכנסת יואל חסון מהתנועה מתח הבוקר ביקורת קשה על גבאי. "לבני הייתה איום על גבאי והאפילה עליו, ולכן התגובות הן כאלה", אמר בכאן ב'. "לבני לא ביקשה להיות בראש המחנה, היא הסכימה לרדת למקום שלישי כדי שיהיה מקום למישהו ביטחוני. היא קיבלה את המנהיגות שלו, אבל גבאי לא רצה לצרף אף אחד ועשה כל הזמן ניסיונות לשמר את כיסאו".

"אנחנו פועלים עכשיו לאיחוד המחנה וליצירת מהפך, שתלוי בעד כמה שותפים אחרים ירצו בו", הוסיף. "גבאי חסם את כל הבקשות שלנו לייצר את החיבורים, כי כל מה שעניין אותו זה אם ירצו את המקום שלו או לא".

גבאי הודיע על פירוק המחנה הציוני בפתח ישיבת הסיעה שהתקיימה אתמול, מבלי לעדכן קודם את לבני. הודעת גבאי נמסרה לאחר מתיחות ממושכת ששררה בין השניים. בישיבה שהתקיימה לאחר מכן אמר גבאי לנוכחים: "רק חרא אכלתי מלבני". בהמשך הודיע על מינויה של יחימוביץ' לתפקיד יו"ר האופוזיציה במקום לבני. "אני גאה בשלי, ח"כית מצוינת שמובילה מאבקים נחושים בכנסת ומחוצה לה", אמר גבאי. "שלי היא דוגמה לשליחת ציבור המחויבת לשינוי. היא מילאה בעבר בנחישות ועל הצד הטוב ביותר את תפקיד יו"ר האופוזיציה". ח"כ איציק שמולי מונה ליו"ר סיעת העבודה במקום חסון.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ