בחירות 2019

יעלון פרסם את שם מפלגתו: תל"ם - תנועה לאומית ממלכתית

שר הביטחון לשעבר כתב כי זהו "יום חג, יום מרגש של בשורה לאזרחי ישראל, יום של תקווה מעורבת באחריות עצומה". לפי סקר של חברת החדשות, אם ירוץ יחד עם גנץ השניים יזכו ב-16 מנדטים

מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
יעלון בכנס של המכון למחקרי ביטחון לאומי, בשנה שעברה
יעלון בכנס של המכון למחקרי ביטחון לאומי, בשנה שעברהצילום: מוטי מילרוד
חיים לוינסון
יהונתן ליס

שר הביטחון לשעבר משה יעלון פרסם היום (רביעי) את שם מפלגתו במסגרתה ירוץ בבחירות הקרובות – תל"ם, תנועה לאומית ממלכתית. "זהו יום חג, יום מרגש של בשורה לאזרחי ישראל, יום של תקווה מעורבת באחריות עצומה עבורי ועבור חברותיי וחבריי לדרך", מסר יעלון.

בשבוע שעבר פורסם כי שני הרמטכ"לים לשעבר, יעלון ובני גנץ, מנהלים מגעים על ריצה משותפת בבחירות הקרובות. המגעים בין השניים עוסקים בהקמת שתי מפלגות נפרדות – חוסן לישראל של גנץ ותל"ם של יעלון – שירוצו לכנסת ברשימה אחת. על פי סקר חברת החדשות שפורסם בשבוע שעבר, השניים יזכו ל-16 מנדטים אם ירוצו יחדיו. אולם, עם הקמת הימין החדש בידי איילת שקד ונפתלי בנט, פחתו הסיכויים לריצה משותפת של השניים. במפלגתו של גנץ סבורים שהקמת הימין החדש מחקה את הערך האלקטורלי של יעלון.

מאז שעזב את הליכוד לפני יותר משנתיים, חוזר ואומר יעלון שפניו לחיבורים שונים. הוא קיבל הצעה מיאיר לפיד להיות משובץ שני ברשימתו, עם התחייבות להנהגה משותפת ולשריונים. עם זאת, יעלון אינו מעוניין להיות מספר 2, והוא רצה להקים מסגרת עצמאית ולא להיות חלק מ"יש עתיד".

במאי 2016 התפטר יעלון מהממשלה ומהכנסת עקב חילוקי דעות עם נתניהו. בשבוע שעבר, לאחר שראשי הקואליציה החליטו על הקדמת הבחירות, הכריז יעלון על הקמת מפלגה חדשה וכתב בטוויטר: "זו תהיה מפלגה בלי קונצים. אני קורא לחבירות, לשילובי כוחות, כדי להציג אלטרנטיבה להנהגת המדינה - ופועל כדי לקדם זאת".

באירוע שבתרבות בחיפה בשבוע שעבר אמר יעלון כי לא ייכנס לקואליציה בראשות בנימין נתניהו. עם זאת הוא הוסיף כי אינו מחרים את מפלגתו לשעבר, הליכוד, שבראשה נתניהו עומד. הוא אישר את הדיווחים שלפיהם הוא מנהל מגעים לריצה משותפת בבחירות עם גנץ, ואמר: "אנחנו מדברים עוד מלפני הבחירות כדי להגיע לסדר יום משותף. מה שמדווחים כרגע הוא רק ההתחלה. מחברת אותנו ההבנה שמה שקורה לנו מבפנים הוא איום מרכזי על מדינת ישראל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ