בני גנץ צפוי לשאת בשבוע הבא נאום ראשון לפתיחת קמפיין הבחירות שלו

הרמטכ"ל לשעבר מתכנן להתייחס לסיבות לכניסתו לפוליטיקה ולעקרונות שבהם הוא מאמין. לאור הציפיות הגבוהות מחשיפת משנתו הפוליטית, בחוסן לישראל עמלים על כל פרט בנאום גנץ

חיים לוינסון
חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גנץ יוצא מביתו בראש העין, בשבוע שעבר. ישבור שתיקה
חיים לוינסון
חיים לוינסון

בני גנץ, יו"ר מפלגת חוסן לישראל, צפוי לשאת ביום חמישי הבא נאום ראשון בו יפתח את הקמפיין שלו לקראת הבחירות. גנץ מתכנן להתייחס בנאומו לסיבות שהביאו אותו להיכנס לפוליטיקה, ולעקרונות המרכזיים בהם הוא מאמין. 

במפלגה מודעים לציפיות הגבוהות לקראת הנאום הראשון שבו יחשוף גנץ את משנתו הפוליטית, ועמלים על כל פרט ופרט בנאום. למרות ביקורת גוברת על שתיקתו המתמשכת, יועציו של גנץ סבורים שזו הטקטיקה הנכונה שתיצור את האפקט המרבי בקרב הבוחרים. במפלגה מתכוונים לפתוח את הקמפיין במיקום בעל משמעות, כנהוג בפוליטיקה האמריקאית, וככל הנראה האירוע ייערך בירושלים.

לפני שבוע, ואחרי חרושת שמועות ארוכה על כוונתו להצטרף לפוליטיקה, רשם גנץ את מפלגתו החדשה ברשם המפלגות. בבקשתו לרישום המפלגה כתב גנץ כי מטרותיה הן "המשך ביסוס וחיזוק מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית לאור החזון הציוני כפי שבא לידי ביטוי במגילת העצמאות, תוך קביעת ושינוי סדר העדיפויות הלאומי בנושאים הבאים: החינוך, פיתוח התשתיות הלאומיות, החקלאות, חוק משפט וביטחון הפנים, רווחה, שלום וביטחון".

על פי סקר חברת החדשות שנערך אתמול, גנץ זוכה ל-12 מנדטים. הסקר בדק גם אפשרות לריצה משותפת של גנץ עם יו"ר התנועה ציפי לבני, ובמקרה כזה הם זוכים ל-15 מנדטים. בסקר חדשות כאן מאמש, גנץ מקבל 14 מנדטים.

הסקרים בדקו גם את אחוזי ההתאמה של גנץ לראשות לראשות הממשלה, ועל פי חברת החדשות, הוא מקבל 28% תמיכה, לעומת 35% לראש הממשלה בנימין נתניהו. בסקר כאן, הוא זוכה ל-30%, בעוד נתניהו מאמיר ל-40%.

אחרי שהודיע גנץ על הצטרפותו לפולטיקה, עלתה אפשרות כי ירוץ יחד עם הרמטכ"ל ושר הביטחון לשעבר משה יעלון. אולם אחרי הקמת מפלגת הימין החדש, בראשות שרת המשפטים איילת שקד ושר החינוך נפתלי בנט, פחתו הסיכויים לחיבור של השניים. במפלגתו של גנץ סבורים שהימין החדש מחקה את הערך האלקטורלי של יעלון. אתמול הודיע יעלון על שם מפלגתו החדשה - תל"ם, תנועה לאומית ממלכתית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ