פעילים במפלגת העבודה החלו לאסוף חתימות של חברי ועידה להדחת גבאי

הפעילים דורשים גם למנוע מגבאי את שריון המקומות שאותם ביקש ברשימה. ח"כ נחמיאס-ורבין על גבאי: "הייתי רוצה שהוא יתחלף"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גבאי מודיע על פירוק המחנה הציוני, לפני יומיים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

פעילים במפלגת העבודה החלו לאסוף חתימות של חברי ועידה כדי להביא להדחתו של אבי גבאי מראשות המפלגה. במקביל, הם דורשים למנוע ממנו את שריון המקומות שאותם הוא ביקש ברשימה. ועידת המפלגה אמורה להתכנס במהלך השבוע הבא. הם צריכים לגייס יותר מאלף חתימות כדי לכפות הצבעה על הדחתו.

על פי מקורות במפלגה, גיוס החתימות נעשה על רקע הדחתה הפומבית של לבני, הפניית הגב של גבאי לסוגיות ביטחוניות-מדינתיות והצניחה של המפלגה בסקרים. בכיר במפלגת העבודה אמר ל"הארץ" כי אנשיה של ציפי לבני הם שעומדים מאחורי הניסיונות לגייס תמיכה בעבודה להדחת גבאי.

ח"כ נחמיאס-ורבין במליאה, ביולי. "יש יו"ר למפלגת העבודה, הוא צריך לקבל החלטות שלא יגרמו לגסיסתה"צילום: אוליבייה פיטוסי

ח"כ איילת נחמיאס-ורבין התייחסה הבוקר (חמישי) לראיון שהעניק חבר מפלגתה איתן כבל לדקל-סגל בגל"צ, ובו קרא לגבאי לפנות את מקומו. "אני הייתי רוצה שהוא יתחלף, אני חושבת שצריך לעשות את זה יחד איתו ולא מולו, אבל יכול להיות שזה לא יעזור לי", אמרה בראיון לתוכנית "מצד שני" בגל"צ, והוסיפה: "אני חושבת שאיתן כבל דיבר מדם לבו... משהו קרה במפלגת העבודה". לדבריה, "יש יו"ר למפלגת העבודה, הוא גם צריך לקבל החלטות שלא יגרמו לגסיסתה".

איתן כבל אמר מוקדם יותר על גבאי כי "בעולם העסקים הוא כבר מזמן היה מניח את המפתחות". לדבריו, "בשנים האחרונות יש פער לרעתנו, הלכתי ובדקתי את הדברים האלה. המשמעות עלולה להיות היעלמותה של תנועה מפוארת". ממפלגת העבודה נמסר בתגובה כי "החתרנות של איתן כבל אינה דבר חדש. כבל הוא שיאן הכן ולא, הדברים והיפוכם ואף היפוכו של היפוך".

ח"כ מרב מיכאלי לעומתם אמרה כי היא "לגמרי מגבה את הבחירה של אבי גבאי לפרק את המחנה הציוני". היא סייגה זאת בכך ש"היתה עושה את זה אחרת", אך הבהירה כי "זו זכותו לקבל את ההחלטות שלו". היא הביעה תקווה כי כעת "מפלגת העבודה תלך בכל הכוח לבחירות האלה. לאבי גבאי יש את המנדט לייצר את הקונסטלציה הכי נכונה בשביל שבכל זאת אנחנו נצליח נגיע למצב שאנחנו מחליפות ומחליפים את הממשלה הזאת כי היא ממשלה מאוד לא טובה למדינת ישראל".

על פי סקרים שפורסמו אתמול בחברת החדשות ובחדשות כאן, אילו הבחירות היו נערכות כעת היתה מפלגת העבודה זוכה בשבעה עד שמונה מנדטים. בראיון ראשון מאז פירוק המחנה הציוני, הסביר הבוקר גבאי מדוע החליט לפרק את השותפות עם לבני. "אני אמרתי שאנחנו לא ניכנס לממשלה בראשות נתניהו", אמר בראיון ל"ידיעות אחרונות", "ציפי לא שם. היא לא הסכימה להגיד את הדברים האלה. זה פער מאוד גדול". כשנשאל מדוע בחר להדיח אותה מהרשימה בפומבי בישיבת הסיעה, השיב גבאי: "אני גדלתי בשכונה. בשכונה למדתי שאם מרביצים לך אתה מחזיר ולא רץ לעשות שלום".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ