סקרי בחירות: הליכוד זוכה ל-30 מנדטים גם אם יוחלט על שימוע לנתניהו

על פי סקר "מעריב", מפלגת השלטון תשמור על כוחה גם אם רה"מ יועמד לדין בכפוף לשימוע, הרשימה המשותפת השניה בגודלה עם 13 מנדטים. סקר ג'רוזלם פוסט: גנץ ויעלון ישיגו 14 מנדטים

לוגו הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
כץ, נתניהו וארדן בהצבעה על פיזור הכנסת, השבוע
לוגו הארץ

החלטה לקיים שימוע לפני הגשת כתב אישום לראש הממשלה נתניהו טרם הבחירות לא תשפיע על מספר המנדטים שתשיג מפלגת הליכוד בבחירות הקרובות, כך עולה מסקר שערך עיתון "מעריב" השבוע ואשר פורסם היום (שישי). על פי הסקר, גם אם יחליט היועמ"ש אביחי מנדלבליט לערוך שימוע לנתניהו תזכה מפלגת הליכוד ל-30 מנדטים, כפי שהשיגה בבחירות האחרונות. העיתון "ג'רוזלם פוסט" מפרסם גם הוא הבוקר סקר בחירות, וגם לפיו הליכוד זוכה ל-30 מנדטים.

על פי ממצאי הסקר המתפרסם ב"ג'רוזלם פוסט", רשימה משותפת בראשות בני גנץ ומשה יעלון תהפוך לשנייה בגודלה ותגרוף 14 מנדטים. על פי סקר "מעריב", הרשימה המשותפת היא המפלגה השנייה בגודלה עם 13 מנדטים.

סקר "מעריב"

הליכוד – 30 מנדטים

הרשימה המשותפת – 13 מנדטים

יש עתיד – 12 מנדטים

חוסן לישראל – 12 מנדטים

הימין החדש – 11 מנדטים

העבודה/המחנ"צ – 8 מנדטים

יהדות התורה – 7 מנדטים

ש"ס – 5 מנדטים

מרצ – 5 מנדטים

כולנו – 5 מנדטים

ישראל ביתנו – 4 מנדטים

הבית היהודי – 4 מנדטים

גשר – 4 מנדטים

את סקר "מעריב" ערך מכון המחקר פאנלס פוליטיקס במדגם מייצג של האוכלוסייה הבוגרת בישראל, יהודים וערבים מגיל 18 ומעלה. טעות הדגימה המירבית בסקר היא 4.3%.

נתניהו בישיבת סיעת הליכוד, באוקטוברצילום: אמיל סלמן

סקר "ג'רוזלם פוסט"

הליכוד – 30 מנדטים

רשימה בראשות גנץ ויעלון – 14 מנדטים

הרשימה המשותפת – 12 מנדטים

יש עתיד – 11 מנדטים

הימין החדש – 9 מנדטים

יהדות התורה – 7 מנדטים

כולנו – 6 מנדטים

ש"ס – 6 מנדטים

מרצ – 6 מנדטים

ישראל ביתנו – 5 מנדטים

גשר – 5 מנדטים

העיתון לא מציין את מספר המנדטים של מפלגת העבודה, אך התוצאות מעידות על 9 מנדטים לזכותה. התנועה, הבית היהודי ויחד גורפות קרוב ל-3% כל אחת ונותרות מתחת לאחוז החסימה.

את הסקר ערך מכון סמית במדגם מייצג של 545 נשאלים בקרב האוכלוסייה הבוגרת בישראל, ובטעות דגימה מירבית של 4.5%.

בכנס העמותה למשפט ציבורי בחיפה התייחס אתמול מנדלבליט ל"טענות חסרות כל ביסוס על התנהלות לא-עניינית כביכול מצד רשויות אכיפת החוק". היועמ"ש ציין בין היתר את אמירתו של יו"ר הקואליציה, דודי אמסלם, כי "מיליוני אנשים לא יקבלו" הגשת כתב אישום נגד נתניהו. "האמירות הללו מבקשות לקעקע את אמון הציבור בכך שההחלטות שלנו הן מקצועיות וענייניות", אמר, "האמירות הללו לא רק שאין בינן לבין האמת ולא כלום, אלא שהן גם חסרות אחריות".

לדבריו, הוא ופרקליט המדינה שי ניצן "מודעים לכובד האחריות המוטלת עלינו - אחריותנו לחתור לחקר האמת ולקבל החלטות צודקות ונכונות בתיקי החקירה שכרגע מעסיקים את כולנו. רק הראיות ידברו". 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ