סקר: 64% חושבים שהיועמ"ש צריך לפרסם את החלטתו בתיקי נתניהו לפני הבחירות

על פי סקר "פגוש את העיתונות", 22% חושבים שמנדלבליט צריך להמתין עם החלטתו. נתניהו פרסם הערב סרטון נוסף שבו אמר: "לא מתחילים בשימוע לפני הבחירות אם לא מסיימים אותו עד הבחירות"

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
היועמ"ש מנדלבליט בוועדה לביקורת המדינה, בחודש שעבר
הארץ

64% מהציבור סבורים כי היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט צריך לפרסם את הכרעתו בתיקי נתניהו לפני הבחירות - כך עולה מסקר של "פגוש את העיתונות". לפי הסקר, 22% חושבים שהיועמ"ש צריך להמתין עם החלטתו ו-14% השיבו כי אינם יודעים. הסקר נערך על ידי מכון מדגם ו-iPanel בקרב 507 מרואיינים במדגם מייצג של כלל האוכלוסיה הבוגרת בישראל. טעות הדגימה המרבית בסקר היא 4.4%.

היום (שבת) חזר נתניהו על הטענה שהשמיע שלשום, שלפיה אסור להתחיל בשימוע לפני הבחירות אם לא מסיימים אותו עד הבחירות. בסרטון שהעלה לעמוד הפייסבוק שלו, התלוצץ נתניהו ואמר: "תשמעו קטע, אדם הולך ברחוב במדינה מזרח תיכונית מסוימת, כתף תפורה, פרוטזה מידלדלת. שואלים אותו, 'מה קרה?' הוא אומר: 'הורשעתי בערכאה ראשונה בגניבה'. 'ומה קרה אחר כך?', 'זוכיתי בערעור'. מישהו יכול להחזיר לו את היד? מישהו יכול להחזיר לכם את הבחירות?", שאל, וסיכם: "לא מתחילים בשימוע לפני הבחירות, אם לא מסיימים את השימוע עד הבחירות".

דבריו של נתניהו באים לאחר שביום חמישי התייחס מנדלבליט ל"טענות חסרות כל ביסוס על התנהלות לא-עניינית כביכול מצד רשויות אכיפת החוק". היועמ"ש ציין בין היתר את אמירתו של יו"ר הקואליציה, דוד אמסלם, כי "מיליוני אנשים לא יקבלו" הגשת כתב אישום נגד נתניהו. "האמירות הללו מבקשות לקעקע את אמון הציבור בכך שההחלטות שלנו הן מקצועיות וענייניות", אמר, "האמירות הללו לא רק שאין בינן לבין האמת ולא כלום, אלא שהן גם חסרות אחריות".

לדבריו, הוא ופרקליט המדינה שי ניצן "מודעים לכובד האחריות המוטלת עלינו - אחריותנו לחתור לחקר האמת ולקבל החלטות צודקות ונכונות בתיקי החקירה שכרגע מעסיקים את כולנו. רק הראיות ידברו".

נתניהו, בחודש שעברצילום: תומר אפלבאום

זמן קצר לאחר דבריו של מנדלבליט, העלה נתניהו לרשת סרטון ובו אמר כי "במשך שנים מפעילים מפגיני השמאל והתקשורת לחץ בריוני ולא אנושי על היועץ המשפטי לממשלה כדי שיגיש נגדי כתב אישום בכל מחיר - גם כשאין כלום". הוא הוסיף כי "הלחץ הזה מגיע לשיאו בימים אלה. מנסים לכפות על היועץ להתערב התערבות גסה בבחירות על ידי הזמנתי לשימוע - כשידוע מראש שלא ניתן לסיים את השימוע עד הבחירות". לדבריו, "לא יעלה על הדעת שהציבור ישמע רק טענות של צד אחד ולא ישמע את התשובות של הצד השני. הרי השמעת התשובות הביאה פעם אחר פעם לסגירת תיקים בעבר".

אתמול התייחסו גם פרקליט המדינה ניצן והמשנה ליועמ"ש רז נזרי לאמירתו של אמסלם. ניצן הדגיש כי מדובר באמירה "סופר בעייתית". נזרי אמר כי מדובר ב"אמירה מסוכנת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ