ח"כ כבל: גבאי אמר לי - "אם לא תלכו איתי, אפיל את הבית עליכם ועליי"

כבל דיבר ב"פגוש את העיתונות" על ניסיונות חברי כנסת מהעבודה להדיח את ראש המפלגה, ואמר כי אם ימשיך בתפקידו, "אנחנו עלולים להתרסק". לדבריו, הוא "מתגעגע לבוז'י הרצוג"

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ח"כ כבל בכנסת, לפני יומיים
ח"כ כבל בכנסת, לפני יומיים צילום: יצחק הררי / דוברות

ח"כ איתן כבל (העבודה) אמר הערב (שבת) כי אם אבי גבאי ימשיך בתפקידו כיו"ר העבודה, "אנחנו עלולים להתרסק". לדבריו, באחת הפעמים הראשונות שבהן נפגשו, גבאי אמר לו: "אם לא תלכו איתי, אני אפיל את הבית עליכם ועליי. הייתי בשוק".

כבל אמר את הדברים בתוכנית "פגוש את העיתונות", שבה התייחס בהרחבה לפירוק המחנה הציוני. הוא אמר כי המפלגה טעתה בכך שבחרה בגבאי, וסיפר כי "באחת הפגישות הראשונות בינינו, שם הבנתי שהעסק אבוד". לדבריו, "נתנו לו את הכל לידיו, לא היה ראש מפלגה שקיבל כאלו עוצמות לידיו, התמסרנו אליו לגמרי".

הוא דיבר על הניסיון של ח"כים במפלגה, והוא בתוכם, להדיח את גבאי מתפקידו. "מפלגת העבודה מדממת ולא בגללי. היא עם שבעה מנדטים בסקרים. אנחנו חס וחלילה עלולים למצוא את עצמנו מתחת לאחוז החסימה. אין לנו חלק בזה, גם לא לציפי. זה נטו גבאי". בהמשך נשאל מי היה רוצה שיהיה ראש המפלגה, והשיב כי הוא "מתגעגע לבוז'י הרצוג". 

לפני יומיים החלו פעילים במפלגה לאסוף חתימות של חברי ועידה כדי להביא להדחתו של גבאי. במקביל, דרשו למנוע ממנו את שריון המקומות שאותם הוא ביקש ברשימה. ועידת המפלגה אמורה להתכנס השבוע, והפעילים צריכים לגייס יותר מאלף חתימות כדי לכפות הצבעה על הדחתו.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ