בלחץ הח"כים, גבאי ויתר על אחד מהשריונים שלו ברשימת העבודה

רבים מחברי העבודה חוששים שלא יכנסו לכנסת הבאה לאור מצבה הקשה של המפלגה בסקרים. גבאי ישריין שני מקומות בעשירייה הראשונה, שבה ישוריינו גם שלושה מקומות לנשים

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גבאי בכנסת, בשבוע שעבר
גבאי בכנסת, בשבוע שעבר. ישריין נציג מטעמו במקום ה-16צילום: אוליבייה פיטוסי

יו"ר מפלגת העבודה, אבי גבאי, הודיע היום (ראשון) כי בכוונתו לשריין שלושה מקומות למועמדים מטעמו ברשימת המפלגה. שניים מהמועמדים ישוריינו בעשירייה הראשונה, במקומות 2 ו-10, ואחד במקום ה-16. בנוסף, תינתן הבטחת ייצוג לשלוש נשים במסגרת העשירייה הראשונה ולשלוש נוספות בעשירייה השנייה.

גבאי למעשה ויתר על אחד מהמקומות שאושרו לו לשריין בהם נציג מטעמו, בעשירייה השנייה. המהלך נועד להקל על הלחץ בו נתונים חברי מפלגתו לנוכח הסקרים המאכזבים, וחששם של ח"כים רבים שייוותרו מחוץ לכנסת הבאה. כמו כן, שני כסאות שהיו משוריינים לנציגי התנועה - המקום השני עבור ציפי לבני והמקום ה-14 עבור יואל חסון, התפנו כעת נוכח פירוק המחנה הציוני. החלטה נוספת שהתקבלה בהנהלת המפלגה היום היא לשריין את מקומו של מועמד הקיבוצים במקום ה-14 ואת נציגי המיעוטים במקומות ה-17 וה-23.

מימין: משה מזרחי, סתו שפיר, גבאי, שלי יחימוביץ ואיתן כבל במטה גבאי, בשנה שעבר. מי ייכנס לכנסת הבאה?צילום: תומר אפלבאום

המאוכזבים העיקריים מהרשימה המתהווה במפלגת העבודה הם קבוצות המיעוטים, שלא הצליחו לשדרג את מעמדם אל העשירייה הראשונה. בכירי המחוז הדרוזי התכנסו אתמול בביתו של ח"כ סאלח סעד וקראו לגבאי לקדם את המשבצת לדרוזים למקום ריאלי, לאור מצב המפלגה בסקרים והמאבק סביב חוק הלאום. השריון בבחירות הקודמות היה במקום ה-17, וגבאי החליט היום כי לא יהיה בכך שינוי. ההצעה של גבאי תובא לאישור הוועידה ביום חמישי הקרוב, אז גם עשויים נציגי המגזר הדרוזי לנסות ולהפעיל לחצים על חברי הועידה.

ח"כ סעד והנהגת המחוז הודיעו אתמול כי הם קוראים "לגלות אחריות וכן לעבוד יחדיו בבחירות הקרובות, ולאחד את השורות בפעילות עם כל חברי הכנסת ולשתף את כולם בקבלת החלטות גורליות". סעד הוסיף: "ביום חמישי בוועידת המפלגה צפויה לעלות הסתייגות בנושא השריונים אם לא נגיע להסכמות במהלך השבוע, שיאפשרו ייצוג הולם לעדה הדרוזית".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ