ועדת החוקה של הליכוד אישרה את הצעת נתניהו לפריימריז: 9 ח"כים יישארו בחוץ

אם גדעון סער, יואב גלנט וניר ברקת ייבחרו לרשימה הארצית, מספר הח"כים שלא ישובו לכנסת הבאה יגדל. בליכוד מעריכים שבעקבות השינויים, איוב קרא לא ייבחר בשנית. ההצעה תעלה להצבעה סופית ביום ראשון

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו בישיבת סיעת הליכוד לצד קרא, באוקטובר. השר לא יוכל להבחר בשריון הלא-יהודי

ועדת החוקה של הליכוד אישרה היום (שלישי) את הצעתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לסדר מחודש של המקומות ברשימת המפלגה לכנסת. לפי שיטת השיבוץ, חברי הכנסת המכהנים יכולים להתמודד רק על 21 מקומות מתוך ה-30 הראשונים, כך שלפחות תשעה מהם לא ייבחרו לכנסת הבאה. כמו כן, אם המצטרפים הצפויים למפלגה - יואב גלנט, ניר ברקת וגדעון סער - ירוצו ברשימה הארצית ולא במסגרת המחוזות, מספר הח"כים שיישארו בחוץ יגדל. ההצבעה תעלה לאישור סופי של מרכז המפלגה ביום ראשון.

לפי ההצעה, נתניהו כראש המפלגה יוכל לשריין רק מועמד אחד במקום ה-21 ברשימה, בניגוד לשני שריונים שניתנו לו בבחירות הקודמות. עם זאת, הוסכם כי נתניהו יוכל להביא לאישור מרכז הליכוד שריון נוסף אם ירצה בכך.

סער באור יהודה, בדצמבר. אם ייבחר יפחית את סיכוייהם של ח"כים מכהנים להכנס לרשימהצילום: עופר וקנין

עוד במסגרת השינוי, לשלושת המחוזות הגדולים – צפון, דן ושפלה – יינתנו שריונים במקומות ריאליים. יתר המחוזות נדחקו לשולי העשיריות השלישית והרביעית. כמו כן, בפעם הראשונה יינתן שריון למועמד חרדי, אולם במקום ה-43 שאינו ריאלי.

למתמודד לא יהודי הוקצה המקום ה-30 ברשימה, אך חבר כנסת מכהן לא יוכל  להתמודד עליו. משמעות השינוי היא ששר התקשורת איוב קרא ייאלץ להתמודד מול חבריו ברשימה הארצית, לאחר שבבחירות הקודמות קיבל 7,000 קולות פחות מהנדרש לרשימה הארצית – ונכנס אליה בזכות השריון. בליכוד מעריכים שיתקשה מאוד להיכנס במצב זה לכנסת הבאה. בעקבות ההצעה התעורר כעס בקרב מועמדי המחוזות, וייתכן שהם יגישו ביום ראשון הצעה חלופית לאופן סידור הרשימה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ