סקר חדשות עשר: 41% מעדיפים את נתניהו כראש הממשלה, 38% תומכים בגנץ

49% מהמשתתפים בסקר טענו שהם לא מאמינים לנתניהו כשהוא טוען שהחקירות נגדו נוהלו באופן מגמתי, לעומת 33% שמאמינים לו. 57% מהמשתתפים ענו כי ההצהרה של ראש הממשלה אתמול לא היתה דרמטית

לוגו הארץ
הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גנץ ונתניהו, 2012
לוגו הארץ
הארץ

41% מהציבור מעדיפים את בנימין נתניהו כראש ממשלה, לעומת 38% שתומכים בבני גנץ - כך עולה מסקר חדשות עשר שפורסם הערב (שלישי). 21% העידו כי הם לא יודעים  להכריע. כשהמשתתפים בסקר נשאלו לגבי נתניהו מול יו"ר יש עתיד יאיר לפיד, 45% היו בעד נתניהו ו-29% היו בעד לפיד. 26% ענו כי הם לא יודעים.

הסקר נערך בקרב 694 נשאלים, 604 יהודים ו-90 מהמגזר הלא יהודי. עורכי הסקר הם "פאנל פרויקט המדגם" ו"STATNET". טעות הדגימה היא 3.7%.

עוד נשאלו המשתתפים בסקר, אם הם מאמינים לטענות נתניהו שלפיהן החקירות נגדו נוהלו באופן מגמתי. 49% טענו כי אינם מאמינים לנתניהו, 33% מאמינים ו-18% טענו כי הם לא יודעים. כשנשאלו המשתתפים כמה ההצהרה שנשא אתמול נתניהו היתה דרמטית, כפי שהגדיר אותה ראש הממשלה, 57% טענו שלא, 16% שכן ו-22% לא צפו.

נתניהו טען אמש, בהצהרה ה"דרמטית" כהגדרתו, כי ביקש להתעמת עם עדי המדינה נגדו, אבל סורב פעמיים. לדבריו, דחיית בקשותיו מעידה כי החקירות נגדו מוטות. "אני חוזר על הדרישה הזאת לעימות עם עדי המדינה, ועם כל העדים שמסרו דברים שאינם תואמים את עמדתי", הצהיר נתניהו בשידור ישיר בעמוד הפייסבוק שלו. "מצדי שהעימות יהיה בשידור חי. שהציבור יראה הכל, ישמע הכל ויידע את כל האמת".

ראש הממשלה הוסיף: "מדוע סירבו לאשר לי את העימות הזה, שהוא כל כך הכרחי לבירור האמת? ממה יש להם לפחד? מה יש להם להסתיר? אני לא מפחד כי אין לי מה להסתיר". ברמז לתיק 4000 (פרשת בזק-וואלה) הצהיר נתניהו: "אני בטוח באמת ב-4,000 אחוזים". עיתונאים לא הורשו להיכנס למעון, וראש הממשלה לא השיב לשאלות.

עימות בין חשוד לבין עדים נגדו הוא כלי חקירה נפוץ של המשטרה, שמשתמשת בו במקרה שבו מתגלות סתירות בין גרסאות. אין חובה לערוך עימות בין חשוד לבין עד, וההחלטה על כך נתונה למשטרה ולפרקליטות, שמסרבות לעתים לבקשות של חשודים לערוך עימות בנימוק שאין לכך הצדקה. בעבר דווח כי שרה נתניהו סירבה להתעמת עם עדי המדינה ניר חפץ ושלמה פילבר. בתיק 4000 עומת בעלי בזק שאול אלוביץ' עם חפץ ופילבר, וכן עם מנכ"ל וואלה אילן ישועה, וכן נערך עימות בין מנכ"לית בזק לשעבר סטלה הנדלר לבין פילבר. ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, לא עומת עם שולה זקן כשהפכה עדת מדינה נגדו, ולא ביקש לערוך עימות עמה.

האם סקרים יוצרים מציאות ועל מה לא ידברו בבחירות האלה | האזינו לפודקאסט:

השבוע

עונה 2, פרק 14 | עם קמיל פוקס, גיא רולניק, אבי לייב ודיאנה לאופר

0:00
-- : --
להרשמה לפודקאסט

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ