ח"כ מיקי רוזנטל הודיע על פרישה ממפלגת העבודה: "אני שותף לכישלון"

בצל המשבר במפלגה ופירוק השותפות עם התנועה, הודיע חבר הכנסת על פרישתו בתום שש שנות כהונה. "אני פורש מפוליטיקה מפלגתית, אך איני פורש מהציבוריות הישראלית", מסר

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיקי רוזנטל בכנסת, ב-2017
יהונתן ליס
יהונתן ליס

חבר הכנסת מיקי רוזנטל הודיע היום (רביעי) כי יפרוש מהכנסת בתום הכהונה הנוכחית ולא יתמודד לכנסת ה-21 בבחירות המקדימות במפלגת העבודה. "אני שותף לכישלונה של מפלגת העבודה, מסיק מסקנות ולוקח על כך אחריות", מסר רוזנטל בהודעת הפרישה שלו.

"אני פורש מפוליטיקה מפלגתית, אך איני פורש מהציבוריות הישראלית", אמר רוזנטל שמכהן בכנסת מ-2013. "אמשיך להיאבק על דמותה של ישראל כמדינה יהודית, שוויונית וחותרת לשלום, חברה צודקת יותר ומושחתת פחות", הודיע. עוד הוסיף: "אני מסכם בגאווה את שש שנות שירותי בכנסת, עם חקיקה משמעותית מאוד ועבודה פרלמנטרית מעמיקה, לא פופוליסטית".

מפלגת העבודה נתונה למשבר ששיאו התבטא בפירוק השותפות עם התנועה בראשות ציפי לבני. מאות מתפקדים ביקשו לבטל את חברותם בה במחאה על החלטתו של יו"ר המפלגה, אבי גבאי, לפרק את שיתוף הפעולה, ורבים מהפונים למפלגה מתחו ביקורת על המהלך הכוחני שאותו נקט גבאי כשבחר להפתיע את לבני מול כלי התקשורת בהודעה על הדחתה.

בכנסת הגיבו עמיתיו של רוזנטל לפרישתו. חברו לסיעה יוסי יונה כתב שפרישתו של "רוזנטל מהחיים הפוליטיים היא הפסד גדול של כל אלה השותפים למאבק נגד שחיתות שלטונית, בעד חברה הומאנית, צודקת ורודפת שלום. יש שאומרים, במידה רבה של צדק, כי 'בפוליטיקה אין חברים'. מיקי הוא בין המעטים שמוכיחים כי אפשר גם אחרת".

יושבת ראש מרצ, חברת הכנסת תמר זנדברג, מסרה: "באמת שהיית 'לא פוליטיקאי' במובן הטוב של המילה, מאלה שיודעים שפוליטיקה היא שינוי מציאות שלא מתחיל ולא נגמר רק בכנסת. זו דרך משותפת ואין לי ספק שנמשיך בה". גם קודמתה של זנדברג בתפקיד ראשת מרצ, זהבה גלאון, שיבחה את רוזנטל: "מיקי אמיץ, ישר כמו סרגל, מחויב ולא דופק חשבון לאף אחד".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ