בית הדין של מרצ הפך את ההחלטה: מוסי רז יוכל להתמודד בבחירות לכנסת

בחודש שעבר קבעה ועידת המפלגה כי המזכ"ל לשעבר לא ירוץ בפריימריז, בהתאם לסעיף בתקנון המפלגתי. אך היום בית הדין פסק כי מדובר ב"פגיעה בזכות לבחור או להיבחר". רז: יש דיינים במרצ

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מוסי רז בכנסת, ב-2017. בחודשים האחרונים פעל לשינוי התקנון
מוסי רז בכנסת, ב-2017. בחודשים האחרונים פעל לשינוי התקנוןצילום: יצחק הררי / דוברות

בית הדין של מרצ קבע היום (שישי) כי מזכ"ל המפלגה לשעבר, ח"כ מוסי רז, יוכל להתמודד בבחירות הבאות לכנסת. בכך הפך את החלטתה של ועידת מרצ מהחודש שעבר, שהצביעה נגד שינוי התקנון המפלגתי המונע מהמזכ"ל להתמודד בקדנציה שלאחר כהונתו.

בהחלטת בית הדין נכתב כי מניעת התמודדותו של רז היא "משום פגיעה עקרונית בזכות לבחור או להיבחר". רז אמר לאחר מכן: "יש דיינים במרצ. אני מזמין את כולם ואת כולן להצטרף אליי למרצ גדולה ומשפיעה". מקורות במרצ אמרו ל"הארץ" כי ניתן לעתור לבית המשפט על החלטת המוסדות הפנימיים של המפלגה, אך הסיכוי לכך נמוך.

שלטים מחוץ לכינוס בחירות של מרצ בחודש שעבר. לראשונה יהיו פריימריז פתוחיםצילום: עופר וקנין

בחודשים האחרונים פעל רז לביטול הסעיף בטענה לאי-מידתיות, והגיש בקשה לשינוי התקנון. על הבקשה חתמו יותר משליש חברי הוועידה - בהם זהבה גלאון, חיים אורון, יוסי ביילין ורוב חברי הכנסת של מרצ. כשנשאלה היו"ר תמר זנדברג מדוע לא חתמה, השיבה ל"הארץ" כי כיו"ר מפלגה אין היא חותמת על עצומות. לביטול הסעיף נדרש רוב מיוחד של 60% לפחות. 

לראשונה בתולדות מרצ ייערכו ב-14 בפברואר בחירות מקדימות פתוחות לרשימה לכנסת. כל מי שיתפקד למרצ עד יום ראשון יוכל להצביע בהן, בניגוד לשאר המפלגות (המקיימות פריימריז) שכבר סגרו את המפקד. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ