מרכז הליכוד אישר את הצעת נתניהו לשינוי הפריימריז: תשעה ח"כים צפויים להידחק

התקנון העביר לאחורי הרשימה את נציגי המחוזות ברשימת המפלגה לכנסת, והעניק לראש הממשלה שריון אחד עד המקום ה-21. נתניהו הפיץ לתומכיו הודעות כדי לעודד את ההצבעה להצעתו

חיים לוינסון
חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו בישיבת סיעת הליכוד, בנובמבר
חיים לוינסון
חיים לוינסון

מרכז הליכוד אישר אתמול (שלישי) את הצעתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לסדר מחודש של המקומות ברשימת המפלגה לכנסת. כשני שלישים מחברי המרכז תמכו בהצעה. לפי שיטת השיבוץ שאושרה, חברי הכנסת המכהנים יוכלו להתמודד רק על 21 מקומות מתוך ה-30 הראשונים, כך שלפחות תשעה מהם לא ייבחרו לכנסת הבאה. אם המצטרפים למפלגה - יואב גלנט, ניר ברקת וגדעון סער - ירוצו ברשימה הארצית ולא במסגרת המחוזות, מספר הח"כים שיישארו בחוץ יגדל. נתניהו הפיץ לתומכיו הודעות קוליות על מנת לעודד את ההצבעה להצעתו.

התקנון דוחק לאחורי הרשימה את נציגי המחוזות, עבורם מצביעים נציגי מרכז הליכוד. לפיו, המקום ה-19 יהיה משוריין לנציג השפלה, ה-21 לגליל, ה-22 למחוז דן, במקום ה-25 תשובץ אשה חדשה, במקום ה-26 ישובץ נציג מחוז הנגב, במקום ה-28 ישובץ מועמד שעלה לארץ, במקום ה-29 ישובץ נציג תל אביב ובמקום ה-30 ישובץ מתמודד לא-יהודי. מחוז יהודה ושומרון, שבכנסת הנוכחית שוריין במקום ה-33, נדחק למקום ה-41.

השר קרא בלאומיאדה, בשבוע שעברצילום: ששי חורש

בפעם הראשונה יינתן שריון למועמד חרדי, אולם במקום ה-43 שאינו ריאלי. בנוסף, נתניהו כראש המפלגה יוכל לשריין רק מועמד אחד, עד המקום ה-21, בניגוד לשני שריונים שניתנו לו בבחירות הקודמות. עם זאת, הוסכם כי נתניהו יוכל להביא לאישור מרכז הליכוד שריון נוסף אם ירצה בכך.

שר התקשורת איוב קרא ייאלץ להתמודד מול חבריו ברשימה הארצית, לאחר שבבחירות הקודמות נכנס לכנסת בזכות השריון למתמודד לא-יהודי, בו לא יוכל להשתמש כעת בעודו מכהן. בליכוד מעריכים שיתקשה מאוד להיכנס במצב זה לכנסת הבאה.

לפי התקנון, פקודי הליכוד יוכלו לסמן 12 חברים בטופס ההצבעה לרשימת המפלגה לכנסת. בניגוד לפריימריז הקודמים, אז חברי המפלגה בכל מחוז בחרו את נציגיהם, כעת כל חברי הליכוד מכל הארץ יוכלו לבחור במחוזות - עד חמישה נציגים למחוז. כמו כן, תיערך הצבעה נפרדת בשאלה אם ח"כ אברהם נגוסה יוכל להתמודד בשנית על משבצת העולה על אף שהוא חבר כנסת מכהן.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ