אגודת ישראל ודגל התורה סיכמו כי ימשיכו לרוץ תחת רשימת יהדות התורה

שתי המפלגות סיכמו על חלוקה שווה של יחסי הכוחות בסיעה לשתי הקדנציות הקרובות. בקדנציה הקרובה יישאר ליצמן ראש הרשימה, ומפלגתו אגודת ישראל תאייש את המקומות האי-זוגיים

אהרן רבינוביץ
אהרן רבינוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חתימת ההסכם בין אגודת ישראל ודגל התורה, היום. במרכז: ליצמן וגפני
אהרן רבינוביץ
אהרן רבינוביץ

אגודת ישראל ודגל התורה ירוצו בבחירות הקרובות תחת רשימת יהדות התורה. זאת, לאחר ששתי המפלגות סיכמו ביניהן היום (רביעי) על חלוקה שווה של יחסי הכוחות בסיעה לשתי הקדנציות הקרובות. כך, בקדנציה הקרובה תקבל אגודת ישראל את המקומות הראשון, השלישי, החמישי והשביעי (בהנחה שהמפלגה תזכה לשבעה מנדטים), ודגל התורה תאייש את המקומות הזוגיים. סגן שר הבריאות יעקב ליצמן יישאר יו"ר המפלגה.

יו"ר דגל התורה, משה גפני, אמר כי המפלגה תתחיל כעת בקמפיין הבחירות שלה. "אנחנו הסיעה הראשונה שסיימה את דיוניה הפנימיים ויוצאת בעזרת השם לבחירות בהסכם שיוויוני... אנחנו מתמקדים בעז"ה בהבאת כמה שיותר מצביעים לקלפי כדי להתמודד עם האתגרים בפניהם אנו ניצבים". 

ליצמן אמר כי "יהדות התורה ניגשת לבחירות אלו באחדות מלאה ובכוחות משותפים. אנו עדים לצעד מבורך של קידוש השם גדול, להיות המפלגה הראשונה בישראל שמגיעה לסיכום מוקדם על סדר הרשימה ומתוך אחדות. אני בטוח שהמהלך יביא לתוספת כוח משמעותית בבחירות ולהצלחה גדולה בסייעתא דשמייא".

לקראת הבחירות לכנסת, סיעת דגל התורה הליטאית דרשה שינוי בהרכב רשימת יהדות התורה. זאת, בשל ההצלחה שקצרה הסיעה בבחירות המקומיות, בכמה ערים שבהן נציגיה ונציגי סיעת אגודת ישראל החסידית התמודדו ברשימות נפרדות. 

לאורך השנים קיבלו נציגי אגודת ישראל את המקום הראשון ברשימת המפלגה ותפקידים בכירים בה. בדגל התורה טענו כי אנשיה מקופחים והתעקשו כי מרבית מצביעי יהדות התורה מגיעים משורותיהם, אך לא הצליחו לשנות את המצב. לקראת מערכת הבחירות לרשויות המקומיות קיבלו הנציגים אישור ממנהיג דגל התורה, הרב חיים קנייבסקי, לרוץ בנפרד במספר ערים. במוקד המרכזי, ירושלים, ניצחה דגל התורה ניצחון מוחץ וזכתה במספר נציגים כפול מהמספר שקיבלה הסיעה החסידית.

"מה שהיה לא יהיה", אמר החודש גפני בראיון לתחנת הרדיו קול ברמה. "כל אחד מבין שאנחנו לא יכולים להיות במצב שבו הייצוג הוא לא הולם. אני מקווה שאנשים ינהגו בתבונה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ