"אתם תחליטו, דווקא נתניהו!": הליכוד עומד מאחורי שלטי החוצות נגד העיתונאים

בשלטים שהפיצה המפלגה מופיעות תמונות של בן כספית, אמנון אברמוביץ', רביב דרוקר וגיא פלג, ונכתב "הם לא יחליטו". המפלגה מובילה קמפיין שלפיו הגשת כתב אישום נגד נתניהו תהיה כניעה לתקשורת ולשמאל

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

מפלגת הליכוד היא שעומדת מאחורי שלטי החוצות נגד עיתונאים שנתלו בכבישים שונים בארץ. הבוקר (ראשון) נתלה במחלף גלילות שלט כשעליו מתנוססות תמונותיהם של בן כספית, אמנון אברמוביץ', רביב דרוקר וגיא פלג ונכתב: "הם לא יחליטו. אתם תחליטו. דווקא נתניהו!", ונחתם בשם הליכוד. ראש הממשלה נתניהו צייץ אף הוא את תמונת השלט. עד כה הופיעו השלטים עם תמונות העיתונאים והכיתוב "הם לא יחליטו", ללא ייחוס לליכוד.

השלטים הם חלק מקמפיין שמובילים ראש הממשלה ומפלגתו, שלפיו אם היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, יחליט להגיש נגדו כתב אישום, הדבר יהיה כניעה לתקשורת ולשמאל. בסרטון שפרסם אתמול, נכתב מטעם נתניהו: "שלוש שנים השמאל והתקשורת רודפים את היועמ"ש שיגיש כתב אישום בכל מחיר". בסרטון, ערוכים בזה אחר כזה קטעים קצרים מההפגנות שנערכות ליד ביתו של מנדלבליט מאז נובמבר 2016 ומחאות נוספות נגדו. "במכולת, ברחוב, בבית כנסת", מפורט בסרטון. "האם הם יצליחו?".

דובר משרד המשפטים אתמול חזר על דברים דומים שאמר מנדלבליט בעבר, וכתב כי החלטתו של היועמ"ש לא מושפעת מהתקשורת או מההפגנות. "לא סרטונים, לא שלטי חוצות, לא מפגינים, לא ציטוטים של 'מקורבים', ופייק-הדלפות - רק שיקולים מקצועיים יילקחו בחשבון בהחלטת היועץ על תיקי רה"מ", כתב, "החלטה שתתקבל בכל התיקים באופן מאוחד. בסיומו של תהליך סדור, שממילא מצוי בעיצומו".

השלט במחלף גלילות, בשבוע שעבר
השלט במחלף גלילות, בשבוע שעברצילום: תומר אפלבאום

מנדלבליט צפוי להחליט על הגשת כתב אישום נגד נתניהו בחודש הבא בגין שוחד בתיק 4000, המכונה גם תיק בזק-וואלה. גורם משפטי בכיר אמר כי מנדלבליט סיים לדון בתיק זה במסגרת הישיבות על התיקים לקראת גיבוש הכרעתו, וכי הוא נוטה לאמץ את עמדת צוות הפרקליטים המלווה בראשות פרקליטת מחוז תל אביב מיסוי וכלכלה, ליאת בן ארי. כפי שפורסם ב"הארץ", היועמ"ש צפוי לפרסם את החלטתו בחודש הבא.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ