נציבות שירות המדינה העמידה לדין את היועצת של כחלון המיועדת לרשימת כולנו

תובענה משמעתית הוגשה נגד ליהי גולן, שנתנה לאדם ששמו לא צוין להשתמש ברכב שקיבלה מהמדינה בניגוד לנהלים. באחד המקרים תודלק הרכב 27 פעמים ב-77 ימים, הרחק ממקום עבודתה ומגוריה. גולן: הבעתי צער על אי ההבנה ושילמתי את הסכום מכיסי

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
כחלון וגולן בכניסה לישיבת הממשלה, בחודש שעבר

נציבות שירות המדינה העמידה לדין את ליהי גולן, יועצת לשר האוצר משה כחלון המיועדת להיכלל בעשירייה הראשונה ברשימת כולנו לבחירות, לאחר שאפשרה לאדם אחר להשתמש ברכב שקיבלה במסגרת עבודתה. שמו של האדם לא צוין בתובענה המשמעתית נגדה. לפי חקירת הנציבות, אותו אדם תדלק את המכונית על חשבון המדינה 27 פעמים ב-77 ימים באזור הדרום, בזמן שגולן דיווחה כי היא נמצאת במשרד האוצר בירושלים או בתל אביב. בחודש שעבר הגישה הנציבות את התובענה לבית הדין המשמעתי של שירות המדינה, בגין ארבעה סעיפים של פגיעה במשמעת. התיק עדיין מתנהל.

גולן, בת 26, היא מראשוני הפעילים בכולנו. בעבר עבדה במפלגה ושימשה עוזרת של כחלון במשרד הכלכלה. בנובמבר 2017 החליפה את עוזרו של כחלון, דוד עציוני. גולן היא העוזרת הצמודה של כחלון ומרבה להתלוות אליו. לרגל התפקיד עזבה גולן את ביתה בבאר שבע ועברה להתגורר בחיפה, במרחק כ-550 מטרים מביתו של כחלון, והיא יוצאת וחוזרת עמו.

הנתונים של מינהל הרכב

היועצת קיבלה מהמדינה מכונית בשנת 2016, והעבירה אותו לשימושו של אחיה, עילאי. האח גרם אז לתאונת דרכים, אך גולן המשיכה לתת לו את המכונית, וב-2018 הוא היה מעורב בתאונה נוספת שגרמה למכונית נזק בלתי הפיך. בעקבות כך גילו במשרד האוצר כי המכונית נמצאת בשימוש האח, בניגוד לכללי שירות המדינה, האוסרים על עובד מדינה לתת את הרכב לאחיו או לאחיותיו. גולן החזירה מכיסה 21 אלף שקל למדינה בגין הנזק לרכב.

בחקירה שפתחה הנציבות התברר כי לאחר שעברה לחיפה, המכונית שימשה אדם אנונימי באזור באר שבע, כך התברר מנתונים מדגמיים שאסף מינהל הרכב בין דצמבר 2017 לפברואר 2018. כך למשל ב-18 בפברואר, המכונית תודלקה ב-8:36 בבוקר בבאר שבע, בזמן שגולן דיווחה כי הגיעה למשרד האוצר בשעה 8:45.

ליהי גולן מסרה בתגובה: "הבעתי צער רב על אי-ההבנה, הנושא טופל ושילמתי מכיסי את מלוא הסכום הנדרש".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ