גל הירש הודיע כי הוא שואף לכהן בתפקיד השר לביטחון הפנים

בהשקת מפלגת מגן אמר הירש כי בשנים האחרונות היו אנשים במשטרה שפגעו בארגון. "משפטי השדה צריכים להיגמר", הוסיף. הוא ציין כי מגן היא מפלגת ימין, וכי אין לפסול נבחר ציבור טרם הרשעתו

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הירש בהודעה על ההתמודדות בבחירות, בחודש שעבר
הירש בהודעה על ההתמודדות בבחירות, בחודש שעברצילום: מגד גוזני
הארץ

גל הירש הודיע היום (שני) כי הוא שואף להתמנות לתפקיד השר לביטחון הפנים בממשלה שתוקם אחרי הבחירות. בהשקת מפלגתו "מגן" התייחס הירש לחקירה נגדו, שמנעה לפני כשלוש שנים את מינויו לתפקיד המפכ"ל. הירש אמר כי המשטרה היא ארגון חשוב, אולם "בשנים האחרונות הגוף הזה הוא במצוקה, חבול ושפוף. היו אנשים מתוך הארגון שפגעו בו פגיעה קשה. פגעו באמון הציבור, בצדק ובתחושת הביטחון האישי של האזרחים". הוא הוסיף כי "ההפללה של הפוליטיקה, משפטי השדה והרשת בישראל צריכים להיגמר". הירש חשוד במתן שוחד לשר ההגנה הגיאורגי בעשור הקודם, דרך חברת "דיפנסיב שילד" שבבעלותו, בהלבנת הון ובהעלמת מס. 

הירש הבהיר בנאומו כי מגן היא מפלגת ימין ביטחוני־מדיני, ומתח ביקורת על מפלגות שמסרבות להקים "קואליציה עם נבחר ציבור קודם שהורשע בדין". "בעיניי, כל עוד המישהו לא הורשע, הוא לגיטימי וחוקי", אמר, "ואני יודע אישית על מה אני מדבר, כשמדברים על הדלפות ועל משפטי שדה בתקשורת וברשת. אני מאמין שבבתי המשפט מכהנים שופטים ראויים ולהחלטתם יש להמתין".

ראש מפלגת מגן הטרייה הוסיף בנאומו כי ידאג לכך שלמשטרה יהיו איזונים ובלמים. "מחד, יהיה כוח, ומנגד, גם ריסון כוח", הבהיר, "שיטור יהיה, אבל המושג שיטור יתר יימחק וייעלם". לדבריו, ברשימת מגן לכנסת ישובצו פעילות חברתיות העוסקות בהעצמה נשית, בסיוע לעולים חדשים, ניצול שואה בן 91, חרדי ועוד. "כל מי ששואל את עצמו, 'מי הם האלמונים של רשימת מגן?', אני מבקש מכם שתזכרו ותגידו לעצמכם, 'האלמוני הוא אני', הרי כל אחד מכם הוא עולם ומלואו", אמר.

הירש גם מתח ביקורת על מנהיגים "שנותנים דוגמה רעה לאזרחי ישראל ובמקביל מייללים על השסע ועל הקיטוב שהם יוצרים, הכל כדי להיבחר. יש מי שחושב שזה בסדר לשסות את אזרחי ישראל אלה באלה. יש משרתי ציבור שיודעים לשפוך דלק בשדות חיינו, והצתות היא דרכם לצבור כוח. רבים מאלה שבחרתם בעבר צריכים לעשות חשבון נפש, אבל בשביל זה צריך נפש".

החקירה בעניינו של הירש נפתחה ב-2015, לאחר הבחירה בו כמועמדו של ארדן, וטרם הושלמה. מועמדותו בוטלה בעקבות פתיחת החקירה. ראש חטיבת המודיעין במשטרה בעת פתיחת החקירה, תת-ניצב גיא ניר, אמר לפני כחודשיים בוועדת הפנים של הכנסת כי בכירים במשטרה סיכלו את המינוי. השר הגיאורגי זוכה במשפט שנערך לו בארצו.

לאחר פרסום המלצות המשטרה בתיק 4000, בתחילת החודש, השתמש ראש הממשלה בנימין נתניהו במקרה של הירש כדוגמה להתנהלותה הפסולה בעיניו של המשטרה, בנאום שנשא. את השניים מייצגים במקביל עו"ד טל שפירא ועו"ד נבות תל צור. בנוסף, נחקר הירש בחשד למתן שוחד לצורך קבלת מכרז לפינוי מוקשים בראשון לציון, והחקירה בעניין זה נסגרה לפני כחודשיים.

הירש, בן 54, שירת בתפקידו האחרון בצבא כמפקד עוצבת הגליל. הוא פרש מצה"ל לאחר מלחמת לבנון השנייה, על רקע ביקורת שהוטחה על תפקוד האוגדה בעת חטיפת שני החיילים על ידי ועדת חקירה בראשות אלוף (במיל') דורון אלמוג. לאחר פרישתו אמר הירש כי "במלחמת לבנון השנייה ואחריה הדרג הצבאי הסתתר מאחורי דרג הלוחמים בשדה, נטש אותם, הפקיר מפקדים לבדם ולא לקח על עצמו כל אחריות". לאחר שחרורו הקים את חברת "דיפנסיב שילד" ובין השנים 2007-2006 ייעץ ופעל עם צבא היבשה של גיאורגיה. לצד זאת, במהלך השנים שימש כפעיל בארגונים חברתיים שונים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ