לאחר נאום הבכורה של גנץ, בחוסן לישראל מחפשים לצרף נשים ומזרחים לרשימה

במפלגתו של הרמטכ"ל לשעבר הביעו שביעות רצון מאירוע השקת הקמפיין, שכלל הכנות ארוכות לנאום ועלותו מוערכת במאות אלפי שקלים ■ עם החבירה ליעלון, ארבעת המועמדים שהוכרזו הם גברים אשכנזים

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גנץ בהשקת הקמפיין של חוסן לישראל, אמש
חיים לוינסון

במפלגת "חוסן לישראל" מסכמים בסיפוק את הנאום של היו"ר בני גנץ אתמול (שלישי). המתח ששרר במפלגה סביב השאלה אם יצליח לעמוד בציפיות הגבוהות שבנו לקראת השקת הקמפיין, התחלף אמש בתחושה שעבר את המבחן הראשון בהצלחה. 

גנץ עבד על הנאום בן 1,600 המילה תקופה ארוכה. בשבועיים האחרונים התמסר אך ורק לכתיבתו. הוא עמל עליו עם יד ימינו חילי טרופר והיועצים ששכר, איתי בן חורין, טל אלכסנדרוביץ' ורונן צור. הם החליפו ביניהם עשרות אם לא מאות טיוטות של הנאום. טרופר היה אחראי על המבנה הכללי והמסרים, כשצור ובן חורין מחדדים ומשפרים אותו. מבחינתם, הנאום הוא התשתית של המצע של חוסן לישראל שיפורסם בימים הקרובים.

גנץ ערך חזרות על הנאום כמה פעמים, ונעזר גם במומחים לעמידה בפני קהל כדי לשפר את ההופעה שלו. במקור, תוכנן כי הנאום יימשך 15 דקות, אבל כבר בשלב הכתיבה הגיע אורכו ל-20 דקות. בחזרות עמד גנץ במשימה, אבל בזמן אמת, בשל מחיאות כפיים והפרעות, הנאום ארך כחצי שעה.

גנץ ויעלון בהשקת הקמפיין בגני התערוכה, אמשצילום: תומר אפלבאום

בחוסן לישראל השקיעו מחשבה רבה בהעמדה ובבימוי האירוע. בניגוד לאירועים הפוליטים הרגילים, שבהם הבמה מוצבת בקדמת האולם וחומה קלה חוצצת בין הדוברים לקהל, כאן הבמה הוצבה במרכז, כמו באירועים אמריקאיים, ודבר לא חצץ בין גנץ לקהל שנראה מקיף אותו. רן צחור, במאי מוכר ומוערך שאחראי לטקס הדלקת המשואות האחרון, ביים את האירוע. מצלמת רחף נשכרה כדי לתעד את גנץ הולך בתוך ההמון, מוקף בנשיקות ובחיבוקים. לפי ההערכות, עלות אירוע כזה יכולה להגיע גם לכמעט מיליון שקלים.

לאחר אירוע השקת הקמפיין, השלב הבא בקמפיין הוא גיבוש הרשימה. אתמול הכריז גנץ על איחוד עם שר הביטחון לשעבר משה יעלון, שמביא איתו את ניסיונו הביטחוני וכן דמויות משמעותיות בימין: איש התקשורת יועז הנדל ומזכיר הממשלה לשעבר צבי האוזר, בכירים לשעבר בכוורת של נתניהו. יחד עם גנץ, ארבעת הראשונים שהבטיחו את מקומם בעשירייה הראשונה הם גברים אשכנזים.

ח"כ לוי אבוקסיס, לפני שבועייםצילום: תומר אפלבאום

בחוסן לישראל מודעים לכך, ופועלים להביא לרשימה נשים ומזרחים נוספים. גנץ היה שמח מאוד להביא את ח"כ אורלי לוי אבוקסיס, אבל נכון להבוקר אין שום התקדמות בחזית זו. במפלגה עדיין רוצים באיחוד עם יו"ר יש עתיד יאיר לפיד, אבל אך ורק תחת הנהגתו של גנץ.

במפלגה פועלים במרץ לאייש את הרשימה עד המקום ה-30. החל מהשבוע הבא, יתחילו בחוסן לישראל לחשוף את השמות. ככל הנראה, סגן ראש העיר ת"א לשעבר אסף זמיר ישולב ברשימה, אך לא ברור באיזה מקום. אשת התקשורת מיקי חיימוביץ צפויה להיות משובצת במקום גבוה מאוד. למעט לוי אבוקסיס, בחוסן לישראל לא מגלים עניין בחברי כנסת מכהנים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ