העבודה בשפל היסטורי בסקרים, וממתינה לשיפור מצבה לאחר הפריימריז

הסקרים הראשונים לאחר נאום גנץ ניבאו לעבודה שישה מנדטים, אך במפלגה ממתינים לדעיכת ההתלהבות הציבורית וינסו לשכנע את המצביעים שהרמטכ"ל לשעבר יעביר קולות לימין. גבאי: "ב-9 באפריל, נתניהו לא יהיה רה"מ"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גבאי בפגישה עם ראשי ערים מטעם העבודה, היום
גבאי בפגישה עם ראשי ערים מטעם העבודה, היום

סקרי המנדטים שנערכו אתמול (רביעי), לאחר נאום הבכורה של יו"ר חוסן לישראל בני גנץ, חזו למפלגת העבודה שישה או שמונה מנדטים. המפלגה על גלגוליה השונים מעולם לא קיבלה פחות מ-13 מנדטים בבחירות, וחברי המפלגה מעריכים כי מצבה בסקרים יתייצב לאחר הפריימריז, בעוד כשבועיים, בשני מנדטים נוספים.

בחירות 2019: כל העדכונים, הפרשנויות וכתבות הצבע

בני גנץ ומשה יעלון בהשקת הקמפיין של חוסן לישראל, השבועצילום: תומר אפלבאום

חרף הביקורת הגוברת מאחורי הקלעים, כלפי חוץ זוכה היו"ר אבי גבאי לגיבוי במפלגה. "היה ברור שהכניסה הרשמית של בני גנץ להתמודדות תפגע גם בנו", אמר מקור בעבודה, "את הקולות שלו הוא לוקח בעיקר משמאל, וכמעט שלא מביא מצביעים מימין. זאת תנועת מטוטלת. מדובר בימים ראשונים של התלהבות ציבורית מגנץ שעשויה להצטמצם ככל שיעבור הזמן".

בעבודה מתכננים קמפיין לשיקום תדמיתה הציבורית של המפלגה ומעמדה בסקרים. אחד הנושאים המרכזיים שיובלטו בו הוא נכונותו העקרונית של בני גנץ לשבת בממשלה תחת בנימין נתניהו כל עוד לא הוגש נגדו כתב אישום, או תחת מנהיג אחר מהימין. סקרים פנימיים שביצעו בעבודה העלו כי מרבית מצביעיו של גנץ מסתייגים מנתניהו, ולא רוצים בו כראש ממשלה. בשל כך, הקמפיין יקרא לרמטכ"ל לשעבר וליתר ראשי מפלגות המרכז שמאל להתחייב פומבית כבר כעת שלא לחבור לנתניהו.

יו"ר האופוזיציה שלי יחימוביץ' אמרה היום לגלי צה"ל כי "קשה להתמודד עם מי שלא מתחייב ערכית, ואומר דברים שערבים גם לאוזן הזאת וגם לזאת". בנוסף, בצעד חריג על רקע הקמפיין שניהל עד כה, גבאי לא חזר היום על הבטחתו כי הוא זה שירכיב את הממשלה הבאה. "ב-9.4 נתניהו לא יהיה ראש ממשלה.ב-9.4 יהיה ראש ממשלה חדש בישראל. תקום ממשלה חדשה, ממשלה של תקווה", אמר במפגש עם ראשי ערים של מפלגת העבודה בחיפה.

גבאי עם חברי הכנסת בר לב ופרץ, החודשצילום: תומר אפלבאום

"גנץ לוקח קולות מהשמאל לממשלת ימין", אמר גורם בעבודה, שהעריך כי כך תוכל המפלגה לשכנע את מצביעי גנץ ויאיר לפיד לחזור בהם ולחבור לעבודה. במקביל, מנסה גבאי לחבור למפלגות בגוש עד לסגירת הרשימות, ב-21 בפברואר. יחימוביץ אמרה היום ל-ynet כי גנץ סרב לאיחוד בין הרשימות.

לדברי מקור במפלגה, "גנץ מדבר בסיסמאות בשלב הנוכחי ולא הציג אפילו תוכנית אחת. לכן, גם במקומות שבהם המסרים שלנו דומים לשלו, אנחנו נצליח להתבלט עם תוכניות ברורות בנושאים ביטחוניים וחברתיים-כלכליים. ח"כים בסיעה אמרו כי היתרון של המפלגה הוא נבחרת חברי הכנסת שלה, שיובלטו בקמפיין בניסיון ליצור הזדהות עמם בציבור. על הקריאות להחליף את גבאי, אמרה יחימוביץ': "הוא אדם ראוי, והדיבורים שהגיע הזמן להחליף אותו נועדו לכרסם בכוחו ובכוחנו ולא אשתף פעולה איתם. אנחנו יחד איתו במשבר".

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ