ח"כים ביש עתיד: לא פוסלים רשימה מאוחדת בראשות גנץ

לפיד הבהיר כי מבחינתו בא בחשבון רק איחוד בראשותו, אך הטון במפלגתו השתנה מעט בעקבות הסקרים המחמיאים לחוסן לישראל. ח"כ מאיר כהן: "יאיר וגנץ צריכים לשבת לבד בחדר, וכל אחד יבוא עם האמת שלו"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לפיד עם גרמן וכהן בכנסת, ב-2017

חברים במפלגת יש עתיד אמרו היום (חמישי) כי הם אינם פוסלים אפשרות של חבירה לרשימת מרכז מאוחדת בראשות בני גנץ. זאת לאור הסקרים המחמיאים למפלגתו של גנץ, ואף שיאיר לפיד הבהיר כמה פעמים שמבחינתו רק איחוד בהנהגתו בא בחשבון.

"כמי שנמצא מהיום הראשון ביש עתיד אני באמת לא מתרגש מהסקרים האחרונים", אמר ל"הארץ" חבר הכנסת מאיר כהן. "סקרי השקה הם תמיד בשמיים, ולכן אף אחד מאיתנו לא מקפל שום דגל. אני מאמין בנו ומאמין בכל כוחי שמי שצריך להיות ראש הממשלה זה יאיר לפיד, באתי לפוליטיקה כדי שיאיר יהיה בכסא של ראש הממשלה. רוב היוזמות בנאום של גנץ הן שלנו. אנחנו היחידים שכבר היינו עם המגפיים בבוץ ויודעים מה צריך לעשות". 

"כרגע יש איזשהו חדר ויושבים שם ומדברים", הוסיף כהן. על השאלה אם גנץ יוביל את הרשימה המאוחדת השיב: "אני לא רואה את הדבר הזה. אני לא פוסל לא כך ולא כך. אני מאוד אשמח שאנשי גנץ יבינו שאנחנו האלטרנטיבה, ואני מלא מוטיבציה לגרום לאיחוד שבו לפיד יוביל, אבל אנחנו לא פוסלים את גנץ כשותף ראוי. אני מאלה שאומרים שיאיר וגנץ צריכים לשבת לבד בחדר וכל אחד יבוא עם האמת שלו. אם משהו יבשיל, זה יקרה רק בסוף פברואר".

גנץ ויעלון באירוע בגני התערוכה, שלשוםצילום: תומר אפלבאום

בראיון לקשת אמרה חברת הכנסת יעל גרמן: "אני חושבת שמה שצריך לעשות כרגע זה לשבת ולדבר, וזה מה שעושה לפיד. כשהתמונה תתבהר נראה מה קורה. צריך לראות את טובת המדינה, איך אנחנו מורידים את בנימין נתניהו. לנו יש קילומטראז'". על השאלה האם גנץ יכול להוביל את הרשימה המאוחדת השיבה: "אני לא פוסלת שום דבר, אני משאירה את זה בידיו של לפיד שמנהל את המשא ומתן ואני סומכת עליו".

סקרים שנערכו לאחר השקת מסע הבחירות של גנץ הצביעו על עלייה ניכרת בכוחו, לצד היחלשות של יש עתיד. מפלגת חוסן לישראל זוכה ביותר מ-21 מנדטים, בעוד שמפלגתו של לפיד נעה סביב עשרה. לפי סקר חברת החדשות, איחוד של שתי המפלגות בראשות גנץ יזכה ב-35 מנדטים - חמישה יותר מלליכוד - בעוד שאם לפיד יעמוד בראש תקבל המפלגה 30 מנדטים, לעומת 31 למפלגת השלטון. גנץ גם התקרב לשוויון מול בנימין נתניהו בשאלת ההתאמה לראשות הממשלה, וגבר על לפיד ברוב גדול בשאלה מי צריך לעמוד בראש רשימת מרכז מאוחדת.

לאחר נאומו של הרמטכ"ל לשעבר אמרו גורמים ביש עתיד כי "אנחנו לא מוותרים על האופציה של איחוד, אבל גם לא על המקום הראשון. זה לא בא מתוך אגו, אלא מתוך הבנה ברורה שיש רק אחד שיכול לנצח את נתניהו". לדבריהם, "השאלה היחידה שנשאלת בסופו של דבר היא מי יכול לנצח את נתניהו, לא מי יכול לנצח בחצי הגמר, והיחיד שיכול להתייצב מולו ראש בראש זה רק לפיד. יש עתיד אוכלת את המפלגה של גנץ בלי מלח".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ