נתניהו ביקש ממתפקדי הליכוד לאשר שני שריונים נוספים עבורו ברשימה לכנסת

לקראת הפריימריז ביום שלישי, כתב רה"מ ששריון המקומות 28 ו-36 לאנשיו, לצד המקום ה-21, חיוני לנוכח החיבורים בשמאל והכרחי להגדלת סיכויי הליכוד. בכנסת הנוכחית ניתנו לו המקומות 11 ו-24

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו במפעל התעשייה האווירית, בחודש שעבר. לדבריו, השריון יחזק את הליכוד מול איחודים בשמאל
חיים לוינסון

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, פנה הערב (שבת) למתפקדי הליכוד וביקש מהם לאשר בבחירות המקדימות של המפלגה, שייערכו בשלישי, הצעה להוסיף שני מקומות משוריינים לרשימת הליכוד לכנסת - מעבר למקום שכבר קיבל. נתניהו, המחזיק בשריון למקום ה-21, מעוניין לקבל את המקומות 28 ו-36.

במכתב למתפקדים כתב נתניהו כי הוא "משוכנע שהדבר הכרחי כדי להגדיל את סיכויינו לנצח בבחירות", וכי השריונים נדרשים לנוכח החיבורים בשמאל. עם זאת, לא ברור כיצד יועילו לו מקומות אלה ואיך ימשכו מועמדים בולטים או מפלגות אחרות.

בחירות 2019: כל העדכונים, הפרשנויות וכתבות הצבע

מרגע שיאושר המהלך, נתניהו יוכל להציב במקומות אלה את מקורביו גם אם לא יחבור למפלגה אחרת. לפי חוקת הליכוד, ריצה עם רשימה נוספת - כמו החיבור לישראל ביתנו בבחירות 2013 - מחייבת את אישור מרכז המפלגה. בכנסת הנוכחית קיבל נתניהו שריון למקומות 11 ו-24.

בחודש שעבר אישר מרכז הליכוד את הצעתו של נתניהו לסדר מחודש של המקומות ברשימת המפלגה לכנסת, בתמיכת כשני שלישים מחברי המרכז. לפי שיטת השיבוץ החדשה, חברי הכנסת המכהנים יוכלו להתמודד רק על 21 מקומות מתוך ה-30 הראשונים, כך שלפחות תשעה מהם לא ייבחרו לכנסת הבאה. במסגרת המהלך הוחלט שנתניהו יוכל לשריין רק מועמד אחד, אך כבר במעמד זה הוסכם שיוכל להביא לאישור מרכז הליכוד שריון נוסף אם ירצה בכך. 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ