נתניהו תומך בפריימריז בדוד שרן, החשוד בשוחד בפרשת הצוללות

שרן, שהיה ראש הסגל של נתניהו, חשוד כי קיבל 130 אלף שקלים ממיקי גנור בתמורה לקידום ענייניו. הוא מתמודד על המקום ה-29 ברשימה לכנסת, והוא יכול להפוך למקום ה-31 אם ראש הממשלה יקבל שני מקומות משוריינים נוספים

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו ושרן, 2016
חיים לוינסון

ראש הממשלה בנימין נתניהו תומך בדוד שרן בבחירות המקדימות במחוז תל אביב. שרן חשוד כי כששימש כמנהל לשכתו של נתניהו וכממלא מקום ראש הסגל, קיבל 130 אלף שקל ממיקי גנור בתמורה לקידום ענייניו. התיק של שרן הועבר לפרקליטות ומחכה להכרעה. בפוסט שפרסם בעמוד הפייסבוק שלו, כתב נתניהו: "רשימת המומלצים שלי לפריימריז כוללת את כל חברי הכנסת של הליכוד היום. כולם ראויים ולכן גם הגדלתי את הרשימה הארצית. אני סומך על חברות וחברי הליכוד שיבחרו את האנשים הראויים ביותר מתוך המבחר המצוין הזה".

שרן מתמודד בפריימריז על מחוז תל אביב - המקום ה-29 ברשימת הליכוד, שיכול להפוך למקום ה-31 אם נתניהו יקבל שני שריונים נוספים ברשימת המפלגה. על מחוז תל אביב מתמודדים גם העיתונאי לשעבר נפתלי בן סימון, עורך הדין סיני קהת, מיכל שיר, שנחשבת מקורבת לגדעון סער, ואיש ההיי־טק רועי קאשי. אמש פנה ראש הממשלה למתפקדי הליכוד וביקש מהם לאשר בבחירות המקדימות של המפלגה, שייערכו בשלישי, הצעה להוסיף שני מקומות משוריינים לרשימת הליכוד לכנסת - מעבר למקום שכבר קיבל. נתניהו, המחזיק בשריון למקום ה-21, מעוניין לקבל את המקומות 28 ו-36.

הפריימריז בליכוד

בחודש נובמבר המליצה המשטרה להעמיד לדין את שרן בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים, קשירת קשר לביצוע פשע, הלבנת הון ועבירות על פי חוק מימון מפלגות ובחירות. בנוסף לחשדות כי שרן קיבל בין השנים 2013 ל-2016 סכום של 130 אלף שקל מגנור, הוא חשוד כי גייס ב-2012 תרומות באמצעות אנשי קש למערכת הבחירות של מקורבו, השר יובל שטייניץ, שהעיד בפרשה אולם לא נחקר כחשוד.

פרשת הצוללות וכלי השיט החלה בתחקיר המקור בערוץ 10 בנובמבר 2016, המשיכה כבדיקה והומרה לחקירה פלילית בתוך שלושה חודשים. במרכז הפרשה שתי עסקאות בין ישראל לתאגיד הגרמני תיסנקרופ: אחת לרכישת שלוש צוללות (בשווי 1.5 מיליארד אירו), והשנייה, לרכישת ספינות טילים שנועדו להגנה על אסדות הגז (בשווי 430 מיליון אירו). קצינים בכירים ובראשם מפקד חיל הים לשעבר אליעזר מרום, עובדי ציבור ומקורבים לראש הממשלה דרשו ולקחו לפי החשד שוחד כדי לקדם את העסקאות בין התאגיד הגרמני למדינת ישראל.

בחודש יולי 2017 חתם איש העסקים מיקי גנור, ששימש כמתווך בעסקה, על הסכם עד מדינה. גנור הפעיל שורה של אישים בכירים כדי שיקדמו את העסקאות שהיו אמורות להניב לו מיליוני דולרים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ