חיים לוינסון

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, פועל כדי למנוע מגדעון סער לעמוד בראש רשימת הליכוד - כך אמרו הערב (ראשון) מקורות בסביבתו. נתניהו שוחח עם פעילים במפלגה וביקש מהם שלא להצביע לסער בבחירות לרשימת המפלגה מחרתיים. לדברי מקורביו, מלבד פעילותו נגד סער, נתניהו אינו מתערב בבחירות. השר לשעבר מסר בתגובה כי נתניהו "ממחזר עלילת כזב". 

באוקטובר האחרון האשים נתניהו את סער בכך ש"רקח תרגיל חתרני" כדי לכהן כראש הממשלה במקומו, לאחר שהליכוד יזכה בבחירות הבאות, ופנה לכמה מחברי הליכוד כדי לגייס תמיכה. "ישראל היום" דיווח בהקשר זה כי נתניהו סבור שנשיא המדינה ראובן ריבלין מתכוון להטיל את הרכבת הממשלה הבאה על חבר כנסת אחר ממפלגת השלטון. הן סער והן ריבלין הכחישו בתוקף כי היו מעורבים במהלך כזה.

נתניהו אף יזם חוק שזכה לכינוי "חוק גדעון סער", שקבע כי הנשיא יוכל להטיל את הרכבת הממשלה רק על ראשי מפלגות. מליאת הכנסת אישרה את החוק בקריאה טרומית, אך הוא לא קודם לאחר מכן וירד מהפרק עם הקדמת הבחירות בדצמבר. נתניהו הסביר אז כי ויתר על קידום החוק לאחר שקיבל מבית הנשיא הבהרה, שלפיה ריבלין לא "ינצל לרעה" את שיקול הדעת שמקנה לו החוק ויטיל את הרכבת הממשלה על המועמד בעל מספר הממליצים הרב ביותר.

הערב שב נתניהו והתייחס לנושא בראיון ששודר בעמוד הפייסבוק שלו. לדבריו, "יותר משניים-שלושה אנשים" אמרו לו כי סער פנה אליהם כדי לקדם את הבחירה בו לראשות הממשלה. לדברי ראש הממשלה, סער אמר לאותם אנשים כי ריבלין לא יטיל את הרכבת הממשלה על נתניהו בשל כוונתו של היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, להודיע על כוונה להעמיד אותו לדין. "לא המצאתי את זה", הוסיף. "התרגיל שלו לא יצליח".

סער מסר בתגובה לדברי המקורבים: "למרבה הצער, יומיים לפני הפריימריז בחר ראש הממשלה לנסות ולמחזר את עלילת הכזב שאותה השמיע לראשונה לפני מספר חודשים. המטרה שקופה - ניסיון לפגוע בי בפריימריז. חברי הליכוד חכמים ויודעים היטב שלדברים אין שחר. ערב בחירות קריטיות לליכוד ולמדינה אנהג כמבוגר האחראי - לא אגרר למלחמה פנימית בתוך הבית".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ